Суд удруге взяв під варту “беркутівця” Гончаренка, якого звинувачують у вбивстві трьох людей

Дата: 10 Березня 2017
A+ A- Підписатися

У ніч проти 10 березня Печерський райсуд Києва змінив запобіжний захід із домашнього арешту на тримання під вартою для екс-співробітника харківського підрозділу “Беркут” Віталія Гончаренка. Він буде знаходитися в ув’язненні 60 діб.

Про це повідомила адвокатка потерпілих Євгенія Закревська на своїй сторінці у мережі Facebook.

Віталія Гончаренка разом із трьома колегами затримали у червні 2016 року. На той момент він працював у поліції. Йому інкримінується співучасть у вбивстві трьох активістів Євромайдану та пораненні 20 людей. Це сталось 18 лютого 2014 року на Кріпосному провулку. Інших двох “беркутівців” звинувачують у тому, що вони скинули двох протестувальників з колонади на вулиці Грушевського 20 січня 2014 року. 

З 4 лютого Віталій Гончаренко знаходився під домашнім арештом, умови якого, за словами прокурорів, він порушив. Гончаренко не з’являвся на деякі судові засідання та слідчі дії. 

Як повідомляє журналіст Громадського телебачення Костянтин Рєуцький, під час засідання адвокат підозрюваного Валентин Рибін клопотав про відвід прокурора Олександра Ковальчука. Він звинуватив його в халатності та особистій зацікавленості в арешті його клієнта, аби приховати цю халатність. Суд відхилив це клопотання.   

Захист Віталія Гончаренка просив суд звернути увагу на участь його клієнта в АТО, на нагороду грамотою “за особистий внесок в укріпленні правопорядку, боротьбу зі злочинністю” та позитивну характеристику від керівництва. Він також просив суддю врахувати, що Віталій Гончаренко має малолітню дитину. 

Прокурор Олександр Ковальчук переконаний, якщо керівник у силовій структурі характеризує Віталія Гончаренка позитивно і як професіонала, то він, власне, і має на увазі, що цей поліцейський відмінно виконує накази.

“Власне, це ми і доводимо у матеріалах нашої справи – він сумлінно і без коливань виконував злочинні накази під час подій 18 лютого 2014 року, наслідком чого стали смерті та поранення протестуючих”, – цитує прокурора видання “Тексти”.

Адвокатка постраждалих Євгенія Закревська зауважує, що позитивні характеристики “беркутівець” отримав у статусі підозрюваного та коли його вже відсторонили від служби. Більше того, на виданих характеристиках стоїть підпис заступника командира перейменованого харківського “Беркута” Бондаренка. Цей чоловік також є підозрюваним у цьому ж епізоді і переховується від слідства, за деякими даними, у Криму.

Наразі Віталій Гончаренко ознайомлюється з матеріалами кримінального провадження. У Генпрокуратурі пояснюють, що у цей період підозрюваному стають відомі дані про свідків та докази, які раніше становили таємницю слідства. Таким чином він може впливати на свідків та знищення доказів.

Також під час засідання прокурор передав суду написану спільну заяву потерпілих, у якій висловлюється занепокоєння щодо власної безпеки.

Прокурор наголосив, що перевірки місця знаходження Віталія Гончаренка під час домашнього арешту були лише в ті дні, коли йому надходили повістки та інші офіційні повідомлення. В інші ж дні їх не було.

“А хто проводить перевірки? Поліція. А працівником якої структури є підозрюваний?”, – поставив риторичне питання прокурор.

Окрім того, Гончаренку не видали у відповідній службі поліції й електронний браслет.

Також Віталія Гончаренка звинувачують у нападі на журналістів Громадського телебачення на блок-пості “Пісочин” на Харківщині 29 січня 2015 року. Тоді журналісти Анастасія Станко та Костянтин Рєуцький повертались із відрядження із зони АТО. Їхнє авто зупинили “беркутівці” Гончаренко, Костюк та Ріяко для перевірки документів. Вони вирішили перевірити речі журналістів, а коли ті почали знімати, працівники міліції вкрали в них камеру “гоупро”, а Рєуцького кинули на землю та били ногами.

Згодом бійці “Беркуту” зауважували журналістам, що “їм нічого не було за Майдан, і зараз теж не буде”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter