Створення Музею Майдану ставить під загрозу розслідування розстрілів на Інститутській – ГПУ (доповнено)
Експерти не можуть провести слідчі експерименти на вулиці Інститутській у Києві через початок будівництва Музею Революції гідності.
Про це розповів керівник Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк, передає “Укрінформ”.
У липні прокурор видав постанову про заборону змінювати ландшафт на вулиці Інститутській до завершення проведення слідчих експериментів, однак заступник генпрокурора Анжела Стрижевська скасувала цю постанову. Надалі Печерський райсуд розглядав клопотання про накладення арешту на ділянку на вулиці Інститутській до завершення слідчих експериментів. Проте згодом суд відмовив у задоволенні цього клопотання. Наприкінці жовтня, за словами Горбатюка, визначать переможця тендеру на будівництво музею, а невдовзі розпочнеться його зведення.
“Ми не можемо розпочати на цій ділянці проведення слідчих експериментів. Зупинити будівництво також не можемо, тому є загроза, що просто розпочнеться будівництво і експерименти не будуть завершені. Склалася практично безвихідна ситуація, тому що нам не можуть чітко пояснити, хто приймає таке рішення. Коли ми зверталися до КМДА, то нам пояснили, що начебто на це немає згоди генпрокурора. Заступник генпрокурора мені каже, що генпрокурор не проти. Але, на жаль, наші слідчі дії гальмуються”, – зауважив він.
Горбатюк уже звернувся до КМДА і генерального прокурора з тим, щоб вжити заходів, аби вони могли завершити проведення слідчих експериментів. Для цього, за його словами, потрібно лише 16 днів.
Пізніше у прес-службі КМДА заявили, що інформація Горбатюка не відповідає дійсності. За їх словами, 6 липня місто отримало лист від ГПУ про необхідність демонтажу тимчасового Меморіалу та хреста біля верхнього виходу станції метро “Хрещатик” на вулиці Інститутській, а згодом і лист про необхідність демонтажу металевих конструкцій, встановлених навколо Монументу Незалежності. Але вказані конструкції тимчасового Меморіалу та хреста не перебувають на балансі будь-яких структурних підрозділів та/або комунальних підприємств КМДА, а тому 13 липня відповідний запит був направлений до “Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності”. За даними мерії, згода музею щодо демонтажу конструкцій надійшла лише 16 жовтня і зараз чиновники узгоджують робочі моменти.
Нагадаємо, що, за даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали дві з половиною тисячі людей, 104 з них загинули. 48 людей загинули внаслідок розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 року. 80 осіб дістали поранення саме від обстрілів з боку “Беркуту”.
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об’єднані в одну велику “Справу Майдану”, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).
Нещодавно цифрова реконструкція розстрілів під час Євромайдану, створена американськими дослідниками, підтвердила факт стрілянини по протестувальниках із сектору, де перебували співробітники спецпідрозділу МВС України “Беркут”.