Родички полонених моряків виступили на засіданні Радбезу ООН

Дата: 20 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Родички українських моряків, які потрапили в російський полон унаслідок інциденту в Керченській протоці, відвідали штаб-квартиру ООН та виступили на засіданні Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй і заходах сесії Комісії ООН зі становища жінок.

Про це вони розповіли на прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі.

Донька Андрія Оприска, члена екіпажу малого артилерійського катера “Нікополь” Ольга

Від імені родин військовополонених в ООН виступала Ольга Оприско, донька Андрія Оприска, члена екіпажу малого артилерійського катера “Нікополь” Військово-морських сил Збройних сил України. 

“Наші слова, слова рідних мають велике значення. Це суттєвий крок у нашій боротьбі за звільнення рідних. Ми почули багато слів підтримки та конструктивних пропозицій, як діяти далі. Побачення і дзвінки нам не дозволили. Листи також не передають, хоча вони абсолютно нейтральні. Я писала лист навіть через Червоний Хрест, і його не передали. Це не питання цензури, це використовується як метод тиску”, – зауважила вона. 

Окрім виступів, жінки роздали в стінах Генасамблеї ООН 500 листівок із короткою інформацією про події в Керченській протоці, статус українських військовополонених та історією їхніх родичів.

“Я відчула, що люди нас підтримують і співчувають. Це дало нові сили для боротьби за повернення наших хлопців додому. Ми зараз маємо ідеї, як далі привертати увагу до цього питання”, – розповіла мати лейтенанта Романа Мокряка, командира малого артилерійського катера “Бердянськ”, Наталія Мокряк.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року російські військові біля берегів Криму таранили, обстріляли і захопили українські катери “Бердянськ” і “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, які прямували з Одеси до Маріуполя через Керченську протоку.

Після атаки прикордонників РФ на українські військові катери і взяття в полон українських моряків російські суди в Криму заарештували 24 українських військових. Троє з них під час атаки росіян дістали поранення. Українським військовослужбовцям висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 КК Росії (незаконне перетинання кордону), їм загрожує до шести років позбавлення волі. Під час допитів усі українські військові заявили слідчим ФСБ під протокол, що є військовополоненими. Нещодавно ООН визнала моряків військовополоненими. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter