Правозахисники і журналісти вимагають негайно звільнити Нарімана Мемедемінова

Дата: 23 Березня 2018
A+ A- Підписатися

Правозахисники і журналісти вимагають негайно звільнити затриманого 22 березня кримського активіста Нарімана Мемедемінова.

Про це йдеться в їхній заяві, підписаній, зокрема, Центром інформації про права людини.

Автори звернення наголошують, що незаконні дії окупаційної влади і системне переслідування активістів та журналістів на півострові (незаконні обшуки, довільні затримання, допити, адміністративні арешти і конфіскація електронних пристроїв) особливо небезпечні через відсутність незалежних ЗМІ в Криму. Громадянські журналісти присутні під час обшуків, арештів і судових засідань, вони документують і інформують про порушення прав людини на півострові.

Активісти закликають Російську Федерацію і окупаційну владу в Криму негайно припинити переслідування громадянського журналіста та активіста, представника руху “Кримська солідарність” Нарімана Мемедемінова і звільнити його з-під варти, а також провести незаангажоване розслідування незаконного затримання та надати можливості для здійснення професійної діяльності незалежних журналістів у Криму для забезпечення свободи слова, свободи доступу до інформації та свободи її поширення.

22 березня в будинку Нарімана Мемедемінова російські силовики і правоохоронці провели обшук, вилучили планшет, мобільні телефони і кілька книг. Після цього активіста відвезли на допит в ізолятор тимчасового утримання в Сімферополі. 23 березня в сімферопольському суді йому мають обрати запобіжний захід.

Автори звернення нагадують про інші випадки переслідування громадянських журналістів у Криму у 2017 році. Так, 12 квітня у місті Бахчисарай, в будинку кримськотатарського активіста та громадянського журналіста Сейдамета Мустафаєва був проведений обшук співробітниками Федеральної національної гвардії. Під час обшуку співробітники застосовували фізичне насильство щодо людей, які зібралися на вулиці, щоб висвітлювати обшук і підтримати Сейдамета. П’ятеро громадянських журналістів були затримані, і засуджені до адміністративного арешту (від 3 до 10 діб) і штрафів. 14 серпня Артем Осипов був затриманий і доставлений на допит до відділку поліції за зйомку одиночних пікетів.

У жовтні кілька кримськотатарських активістів і громадянських журналістів були затримані і притягнуті до адміністративної відповідальності, в тому числі Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Амет Сулейманов і Руслан Бєлялов. 14 жовтня співробітники поліції затримали Руслана Гостєва і Руслана Сулейманова.

8 листопада де-факто поліція провела рейд в будинку Алімдара (Руслана) Белялова, в ході якого були вилучені його телефони і вкрадена велика сума грошей. 8 листопада відбувся обшук в будинку Сейтумера Сейтумерова, активіста, громадянського журналіста і оператора громадського об’єднання “Кримська солідарність”. Під час рейду у нього вилучили ноутбук і телефони. Сейтумерова оштрафували за пост у соціальній мережі ВКонтакте, який був опублікований до окупації Криму. У зв’язку з переслідуванням активіст змушений був покинути півострів.

25 січня після обшуку в будинку арештували кримськотатарського активіста Енвера Кроша.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter