Обрання Труби на посаду голови ДБР – політично мотивований вибір – експерт

Дата: 17 Листопада 2017
A+ A- Підписатися

Конкурс на посаду голови Державного бюро розслідувань, в якому переміг Роман Труба, був прозорим, але ангажованим.

Про це в коментарі Громадському радіо заявив журналіст-розслідувач та експерт Реанімаційного пакету реформ Олександр Леменов, який був присутній на засіданні комісії.

Олександр Леменов

“Він ангажований і дуже політично мотивований. У цьому проблема. Але він був прозорий, так – ми все бачили і навіть завчасно знали, кого оберуть”, — сказав він.

Журналіст також додав, що кандидатура Труби була консолідованою позицією БПП і “Народного фронту”.

Іншим кандидатом на посаду голови Державного бюро розслідувань був помічник президента України Олексій Геращенков, ім’я якого фігурує у скандалі з НАЗК. На питання Громадського радіо, чи стало це причиною того, що Геращенков не зайняв керівної посади в ДБР, Леменов відповів:

“Він був абсолютно професійно не підготовлений, щоб зайняти цю посаду. Більше того, та роль, про яку заявила Соломатіна щодо НАЗК — я знаю про цю роль мінімум півроку. І він же реально претендував, його розглядали як головну кандидатуру на посаду Державного бюро розслідувань”, — вважає Леменов. Тому, за його словами, заява Анни Соломатіної була вчасною.

14 листопада співробітниця Національного агентства з питань запобігання корупції Анна Соломатіна заявила, що представники адміністрації президента вимагали від неї узгоджувати результати перевірок.

16 листопада в результаті рейтингового голосування спеціальна комісія обрала директором Державного бюро розслідування екс-прокурора Романа Трубу.

Комісія ДБР складається із 9 членів. По 3 із них обирали Кабмін, Верховна Рада і президент України.

12 листопада 2015 року Верховна Рада проголосувала закон про створення Державного бюро розслідувань.

Згідно з законом, Бюро має розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

Бюро має також розслідувати військові злочини, злочини, вчинені службовими особами, які займають особливо відповідальне становище.

Також бюро має займатись розслідуванням злочинів, вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро, прокурорами Антикорупційної прокуратури.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter