НАЗК звинувачує Денісову у конфлікті інтересів під час голосування за нового Омбудсмана

Дата: 25 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Національне агентство з питань запобігання корупції запросило Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову, аби вона пояснила, чому під час голосування за нового Омбудсмана вона не повідомила про конфлікт інтересів. 

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

За даними відомства, Людмила Денісова як народна депутатка восьмого скликання порушила вимоги про запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Під час голосування в парламенті за призначення на посаду Омбудсмана 15 березня вона двічі проголосувала сама за себе. У НАЗК пояснюють, що це є порушенням статті 28 Закону України “Про запобігання корупції”.

“Своїми діями Людмила Денісова вчинила правопорушення, пов’язані із корупцією, відповідальність за які передбачена частинами першою та другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У зв’язку з цим Людмилу Денісову запрошено прибути до Національного агентства 25 квітня 2018 року протягом дня з 09:00 до 17:00”, – йдеться у повідомленні відомства. Санкція статті передбачає стягнення штрафу у 1700-3400 гривень за неповідомлення про конфлікт та 3400-6800 гривень за ухвалення рішень в умовах конфлікту. 

Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада України обрала своїм Уповноваженим з прав людини депутатку з фракції “Народний фронт” Людмилу Денісову. Цьому передували заяви правозахисних українських та міжнародних організацій про те, що процедура обрання супроводжувалась низкою порушень.

За словами правозахисників, весь процес обрання нового Омбудсмана, який тривав протягом року, відбувався у непрозорий кулуарний спосіб, що підриває довіру до інституції. Політично нейтральна посада захисника прав людини стала предметом політичних торгів, а для досягнення такого результату з порушенням Конституції України було ухвалено низку неконституційних змін до законодавства.

11 квітня сім громадських організацій закликали народних депутатів підтримати подання до Конституційного Суду про конституційність процедури обрання Омбудсмана. Вони стурбовані питанням незалежності Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

17 квітня на брифінгу у Верховній Раді кілька народних депутатів заявили, що готують подання до Конституційного Суду щодо порушень у процедурі обрання Омбудсмана.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter