Комітет Генасамблеї ООН ухвалив оновлену резолюцію щодо Криму
Третій комітет Генасамблеї ООН ухвалив резолюцію “Положення в області прав людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь”.
Про це повідомила в Twitter Українська місія ООН.
“3-й комітет ГА ООН ухвалив резолюцію щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму, внесену за ініціативи президента Петра Порошенка. За – 71, проти – 25, утрималися – 77”, – йдеться у повідомленні.
З держав, які проголосували проти, лише три розташовані в Європі – Росія, Білорусь та Сербія, повідомляє УНІАН. Із пострадянських держав проти проголосували також Вірменія, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан.
За ухвалення резолюції у Twitter подякував також міністр закордонних справ Павло Клімкін. “Резолюція сильніша – голосів більше. Всім дякую за роботу та підтримку. Разом працюємо далі”, –написав він.
Резолюція сильніша – голосів більше. Всім дякую за роботу та підтримку. Разом працюємо далі. #CrimeaIsUkraine
— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 14 листопада 2017 р.
Як повідомлялося раніше, ця резолюція враховує недоліки попередньої. Зокрема, документ враховує випадки політичного, релігійного переслідування та переслідування журналістів, а також забороняє українській стороні блокувати в’їзд та виїзд мешканців Криму на територію України.
Координаторка Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник зазначила у Facebook, що в ухваленому 14 листопада проекті є положення, запропоновані українськими правозахисними організаціями, зокрема, Кримською правозахисною групою, Центром інформації про права людини та Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
За словами Скрипник, тепер резолюція вказує не лише на незаконність самого призову до армії, але й на незаконність пропаганди добровільного зголошення на службу в армії.
Також правозахисники наполягали на положенні про “створення та підтримку безпечних та сприятливих умов для журналістів, правозахисників та адвокатів, аби вони могли виконувати свою роботу в Криму незалежно та без необґрунтованого втручання”.
Завдяки громадським організаціям з’явилось положення про те, що Україна має докладати зусиль з підтримання економічних, фінансових, політичних, соціальних, інформаційних, культурних та інших зв’язків зі своїми громадянами в окупованому Криму, з тим щоб полегшити їм доступ до демократичних процесів, економічних можливостей та об’єктивної інформації.
У оновленій резолюції також є вимога до Росії щодо виконання тимчасових заходів наказу Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу та забезпечення навчання українською та кримськотатарською мовами.
Міністерство закордонних справ у офіційному коментарі наголошує, що попереднє голосування щодо резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації в Криму свідчить про підтримку України світом в питанні деокупації півострова.
Внесення нового документу на розгляд Генеральної асамблеї ООН зумовлене продовженням злочинної політики Росії в окупованому Криму, а також тим фактом, що Росія не виконала жодного положення попередньої резолюції, лише нарощуючи репресії на півострові, зауважують МЗС.
Оновлена резолюція містить заклик до виконання проміжного рішення Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ від 19 квітня 2017 року, яке досі не виконала Росія, йдеться у повідомленні. Окрім того, вона є одним із інструментів тиску на Росію для відкриття Криму для міжнародного моніторингу.
“Це питання прямо впливає на щоденне життя жителів Криму, а тому потребує негайного вирішення. Постійний прямий міжнародний моніторинг ситуації матиме ефект стримуючого фактору та контролюючого механізму за дотриманням РФ своїх обов’язків як окупаційної влади згідно з міжнародним гуманітарним правом”, – наголошують у МЗС.
Генеральна асамблея ООН розгляне резолюцію щодо ситуації в Криму в грудні.