Янукович просить допомоги українських правозахисників
Захист Віктора Януковича звернувся з відкритими листами до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Transparency International, Amnesty International, Української Гельсинської спілки з прав людини та інших правозахисників з проханням здійснити відкритий моніторинг судових розглядів справ проти екс-президента.
Про це повідомив адвокат Віталій Сердюк, повідомляє Українська правда.
Захист вважає, що українські державні органи “грубо порушують права Януковича на захист”.
“Правозахисним організаціям надані підтвердження умисного ігнорування українською владою статті 6 Європейської конвенції з прав людини та статті 11 Загальної декларації прав людини і ми ініціюємо проведення відкритого моніторингу у процесі по державній зраді”, – заявляє Сердюк.
“Саме на прикладі цієї справи ми бачимо, що в Україні всупереч національним та міжнародним нормам створюється прецедент розслідування справи без участі особи, зі свідомим позбавленням її можливості давати покази, захищати себе особисто”, – зазначив захисник.
Як відомо, захист Януковича наполягає на тому, що підстав для заочного засудження їхнього підзахисного в справі про державну зраду немає.
Генеральна прокуратура РФ заявляла про готовність організувати допит екс-президента України на території РФ в присутності українських слідчих.
Українські правоохоронці в свою чергу заявили, що не братимуть участі в допиті Януковича на території РФ. Слідство наполягає на його поверненні в Україну, обіцяючи гарантії безпеки і справедливого судового процесу.
Адвокати Януковича погрожують співробітникам Генпрокуратури України судом за їх відмову допитати екс-президента в Росії.
Як відомо, 28 листопада 2016 року генпрокурор Юрій Луценко виголосив підозру Януковичу, коли той вийшов на відеозв’язок із ростовського суду зі Святошинським райсудом Києва. Екс-президента звинувачують у державній зраді та сприянні Росії в розгортанні агресії проти України.
Нагадаємо, 3 березня 2014 року постпред РФ в ООН Віталій Чуркін на засіданні зачитав звернення Януковича, в якому, зокрема, зазначалося: “…Звертаюся до президента Росії Володимира Володимировича Путіна з проханням використовувати збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності та захисту населення України”.
Перед цим 1 березня 2014 року Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Володимира Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію українського Криму, куди за два тижні до цього зайшли російські військові без розпізнавальних знаків.