Гриб практично осліп в ув’язненні – адвокатка
Український політв’язень Павло Гриб, якого Росія звинувачує у нібито підготуванні теракту в школі в Сочі, практично осліп в ув’язненні.
Про це в інтерв’ю “Главкому” повідомила його адвокатка Марина Дубровіна.
Павло Гриб – 20-річний український блогер та син екс-офіцера Держприкордонслужби України. У серпні 2017 року він зник у білоруському Гомелі. Пізніше його знайшли в СІЗО в російському Краснодарі. Російські силовики обвинуватили хлопця в підбурюванні до підриву школи, яке буцімто виявили в його спілкуванні з онлайн-подругою. Йому інкримінують скоєння злочину за статтею про тероризм.
З дитинства хлопець має інвалідність через синдром портальної гіпертензії. В ув’язненні Павлу стало ще гірше, а тому на останньому засіданні, 12 грудня, із зали суду його забрала швидка.
“У Павла сильний біль у животі, рвота, підвищена температура тіла”, – повідомляв тоді його батько.
За словами Дубровіної, з грудня минулого року, коли вона почала захищати українця, стан його здоров’я значно погіршився.
“Він практично осліп. Він часто просто нездатний прочитати документи, які я йому передаю, навіть обличчя людей йому важко розгледіти. Павлу складно брати участь у судових засіданнях, оскільки він навіть свідків бачить погано. Хлопець почав погано орієнтуватися: навіть дуже прості речі мені треба йому пояснювати по кілька разів. Не знаю, що на це впливає, можливо, у всьому винне сильне нервове напруження. Погіршилася пам’ять, він погано запам’ятовує”, – розповідає вона.
У СІЗО, як сказала Дубровіна, медики не оглядають Павла, а останнє дослідження йому проводили у квітні цього року:
“Після цього зробили аналізи, які оплатили батьки Павла і результати яких отримали ось нещодавно, в грудні. Ми клопотали про те, щоб хлопця випустили із СІЗО, щоб зробити діагностику в медзакладі”.
Також адвокатка розказала, що українська Омбудсман не виходила з нею на зв’язок щодо Павла, проте правозахисники та українські консули в Росії постійно допомагають хлопцю:
“Консули написали заяву на відвідування Павла. Вони вже один чи навіть два рази його відвідували під час судового розгляду, а на стадії попереднього слідства відвідували постійно. Тому якщо суд дасть дозвіл, вони зможуть прийти в СІЗО”.