Бойовики на Донбасі “катують дітей публічними допитами на відео” – Геращенко

Дата: 14 Вересня 2016
A+ A- Підписатися

Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі на тристоронніх переговорах у Мінську Ірина Геращенко спрямувала листи до ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити інформацію про те, що бойовики затримали групу підлітків, звинуватили їх у диверсіях і змусили зізнатися в цьому на відео.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Днями в ЗМІ з’явилася шокуюча інформація, що орки в ОРДЛО затримали групу підлітків за “диверсії” і катують їх…. Ця інформація, очевидно, потребує перевірки – і я думаю, це хороша нагода ЮНІСЕФ перевірити цю інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, що їх катують публічними допитами на відео. Те, що ми бачимо на відео – це сталінські часи, сталінські методи, які успішно переймає ФСБ і їх сателіти в ОРДЛО… Відео виклали в інтернет. Очевидно, ця інформація потребує перевірки і реакції”, – пише Геращенко.

Вона має намір підняти це питання 21 вересня на переговорах в Мінську.

Геращенко також згадує, що на останніх зустрічах гуманітарної підгрупи бойовики вимагали, аби українська сторона повернула на окупований Донбас українських дітей-cиріт, евакуйованих із зони конфлікту українською владою і волонтерами в найгарячіші дні війни влітку 2014.

“Я не буду переповідати інші маразматичні заяви і антизаконні провокаційні випади, очевидно, що українська сторона жорстко відстоює і відстоюватиме права дітей, згідно українського законодавства і всіх ратифікованих нами міжнародних конвенцій про захист прав дитини”, – зазначає вона.

Крім того, за її словами, у Російській Федерації не відповідають на жодні запити про незаконно вивезених на територію РФ українських дітей, будинки сімейного типу і воєнізовані табори, інформацією про які кишать російські пропагандистські ЗМІ і де накачують ненавистю підлітків з окупованих територій.

Вона вважає необхідним, щоб до вирішення проблем дітей в зоні конфлікту долучилася міжнародна організація ЮНІСЕФ, яка має отримати дозвіл моніторити ситуацію з правами дитини на окупованих територіях і в РФ, де сьогодні фактично діяльність цієї організації заблоковано. І також сприяти Україні в пошуку українських, незаконно вивезених дітей-сиріт чи таких, що не мають батьківського піклування, та спільно протистояти будь-яким спробам залучення дітей до конфлікту.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter