Безкарність за напади на активістів: у Києві вимагають звільнити Авакова та керівництво МВС Херсонщини
Під Міністерством внутрішніх справ представники громадських організацій провели акцію “Покарати зло”, вимагаючи від правоохоронців розслідувати напади і резонансні вбивства активістів та журналістів.
Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, мітингарі висунули вимоги до правоохоронців: презентувати відкритий звіт щодо всіх справ, пов’язаних із нападами та вбивствами активістів, правозахисників і журналістів, а також відсторонити керівництво МВС на Херсонщині, де напередодні облили кислотою активістку Катерину Гандзюк.
“Вона протидіяла злочинному режиму, в тому числі правоохоронних органів у регіоні, тому неупередженим слідство бути не може”, – заявили присутні.
Від генпрокурора активісти вимагають передати всі резонансні справи щодо нападів і вбивств активістів, правозахисників та журналістів до департаменту контррозвідки СБУ, адже вважають, що за ними може стояти терористична організація.
Також вони вимагають відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
“Це не її облили кислотою, а всіх нас. І зробили це для того, щоб залякати громадських активістів, які протистоять корупціонерам на місцях”, – заявила під час виступу голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.
“Кожен напад на антикорупційних та екологічних активістів – це напад на кожного з нас. У Києві це зеленка, а в регіонах людям реально проламують черепи, ламають ноги та вбивають. Наша організація фіксує напади і, на жаль, їх дуже багато. В деяких випадках активістів, яких було не залякати нападами, піддавалися повторним нападам. Правоохоронні органи не провели жодного ефективного розслідування цих кейсів. Розслідування цих справ не відбувається, адже поліція або не здатна на це, або покриває замовників та виконавців”, – стверджує правозахисниця.
У свою чергу журналістка Медійної ініціативи за права людини Ольга Решетилова зазначила, що громадські активісти не відчувають захисту з боку правоохоронних органів, а після Революції Гідності зміни в МВС обмежилися лише реформою Патрульної поліції.
“Ми вже на такому етапі, коли інтенсивність нападів на активістів, журналістів, правозахисників, всіх тих, хто відстоює свою громадянську позицію, дійшла до такого піку, що суспільство не може більше мовчати. Ми і раніше вимагали розслідувань і захисту людей, які постійно піддаються нападам, тиску і погрозам через свою громадянську позицію. Але жодної охорони і захисту від держави вони не отримали. І у нас є підстави вважати, що саме державні правоохоронні органи мають до цього причетність”, – пояснила журналістка.
На мітингу також був присутній друг облитої у Херсоні кислотою активістки Гандзюк Назарій Кравченко, який повідомив, що після нападу поліцейські не охороняють її. Натомість цим займаються її друзі.
Інший друг Гандзюк Олександр Савич зазначив, що зловмисник чекав на Катерину з 5-ї ранку вівторка, ходив до магазину поруч і там би мали зберегтися відео з камер спостереження. Але це з’ясували друзі Катерини, бо слідство працює мляво, наголосив він. Також Савич сказав, що слідчі досі не встановили склад речовини, якою облили Катерину, тому не відомо, як саме проводити деінтоксикацію активістки.
Активісти повідомили, що в цей час у Херсоні під МВС також проходить мітинг із вимогою ретельного розслідування справи Гандзюк. Пізніше стало відомо, що там представники “Нацкорпусу” запалили димові шашки.