Торгівля людьми, шахрайство і розбещення дітей: МВС зустрічає гостей Євробачення

Дата: 19 Квітня 2017 Автор: Маргарита Тарасова
A+ A- Підписатися

Вчора Міністерство внутрішніх справ розповсюдило у власному twitter-акаунті макети листівок, які будуть вручати гостям Євробачення після приїзду в Україну.

Як сказано, картки – продукт колективної творчості Міністерства внутрішніх справ, Міністерства соціальної політики, Національної поліції, ОБСЄ та Державної (пенітенціарної?) служби. Судячи з усього, завдання даної друкованої продукції – дати іноземцям цінну інформацію про те, як поводитися в Україні, з чим бути обережним, і куди звертатися в разі неприємностей.

Українська влада вирішила з іноземцями не панькатися, а одразу занурити їх в особливості національної політики. Ну що ж, поінформований – значит озброєний. 

“Ласкаво просимо до України!” – говорить нам листівка, прикрашена пташками і музичними нотами. І тут же пропонує зупинити торгівлю людьми. Нагадує, що торгівля людьми – серйозний злочин і порушення прав людини. Україна завжди була привітна до іноземців, повідомляє листівка, але є кілька речей, які дорогому гостеві потрібно тримати в голові під час перебування тут.

Що це за речі – розшифровується на зворотному боці листівки.

“Завжди тримайте при собі паспорт або посвідчення. Якщо Вас зупинить поліція, тільки ці документи будуть прийнятними”.

Ми дуже раді твоєму приїзду, дорогий іноземцю. Ходімо до відділку. 

“Якщо Вас зупинив поліцейський, попросіть його показати посвідчення. У поліцейського в уніформі є посвідчення, він зобов’язаний назватися (ім’я, посада та звання) і назвати причину перевірки документів …“.

Іншими словами, дорогий гостю, ми успішно реформували нашу поліцію, але краще тобі з нею не стикатися.

Як показала недавня моніторингова кампанія Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів “Ідентифікація поліцейських”, багато правоохоронців з числа тих, які у красивій формі, взагалі неохоче носять свої жетони і посвідчення, а якщо просиш показати – ще й обуритися можуть.

“Якщо персона, яка Вас зупинила, не показує своє посвідчення, це може бути шахрайством”. У нас тут свобода вираження – кожен може назватися поліцейським, якщо хоче. Будьте пильні.

“Знайте номер телефону свого посольства в Києві. Це може бути необхідно, якщо Вас затримають”. Була б людина, а стаття завжди знайдеться, як то кажуть.

Що значить “ніколи не сидів”? У тебе просто слідчого нормального не було. 

“Будьте обережні, якщо використовуєте банківську карту. Шахрайство з банківськими картами поширене, оскільки Україна залишається економікою, в якій переважає готівка”.

Просто поліцейські дуже зайняті перевіркою документів у іноземців, їм немає коли займатися шахраями.

“Тримайте свій гаманець і цінності в безпечному місці”. Найкраще у себе в країні. Не привозьте нічого в Україну – все вкрадуть, а що не вкрадуть – відберуть у в’язниці.

Якщо до цього моменту дорогий гість Євробачення ще не зрозумів, що в Україні торгівля людьми, шахрайство та пильна поліція очікують його біля кожного ліхтаря, то у Міністерства внутрішніх справ ще є кілька козирів.

МВС нагадує (просто про всяк випадок!), що сексуальне домагання до дітей суворо заборонено в Україні. І просить читача листівки розповісти про це своїм друзям (бо вони якось дивно виглядають). Якщо що – телефонуйте 102.

Щоправда, справедливо було б дописати, що, в принципі, за сексуальне насильство в Україні можна відбутися і штрафом.

Сутенерство та втягнення у проституцію теж заборонені в Україні, інформує листівка.

І (ще раз) торгівля людьми – теж.

Велкам ту Юкрейн, дорогий гостю Євробачення, летс селебрейт дайверсіті тугеза. Ось тобі ноти і пташки для твого енджойбл стей, але, якщо ти торговець людьми – ми тебе знайдемо. Носи з собою документи в разі раптового етнічного профайлінгу. Вивчи напам’ять телефон посольства – це твоя єдина надія на юридичний захист у разі зустрічі з органами правопорядку. Не забувай не водити п’яним, не ґвалтувати дітей і не втягувати людей в проституцію. Повідом у поліцію, якщо це зробив твій друг або незнайомець на вулиці (таке тут трапляється частенько). Тримай всі свої речі при собі, краще – залишай в готелі.

А ще краще – ніколи не приїжджай до України…

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter