Справжнє ставлення: Росія відправляє біженців з окупованого Донбасу на Урал та в Сибір

Дата: 19 Березня 2022 Автор: Таміла Ташева
A+ A- Підписатися
Ставлення російської влади до українців, навіть тих, які втікають від розв’язаної росією війни до самої ж росії, не перестає дивувати своєю бездушністю. Знаючи, що з зони бойових дій (здебільшого їдуть люди зі східних областей, звідки інакше, ніж через територію рф виїхати неможливо) втікають переважно жінки з дітьми та люди похилого віку, уряд рф своєю постановою від 12.03.2022 № 349 і "О распределении по субъектам Российской Федерации граждан Российской Федерации, Украины, Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики и лиц без гражданства, постоянно проживающих на территориях Украины, Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики, вынужденно покинувших территории Украины, Донецкой Народной Республики, Луганской Народной Республики и прибывших на территорию Российской Федерации в экстренном массовом порядке" розділив квоти на розміщення громадян України серед суб’єктів російської федерації та в тимчасово окупованому Криму.
 
Як наслідок такого квотування передбачається, що після досягнення квоти в одному з суб’єктів чи в тимчасово окупованому Криму, новоприбулі особи переміщуються до тих регіонів росії, які свої квоти не вибрали.
 
За наявними даними, майже 100 тисяч громадян України потрапили на території рф. 90% з них – це мешканці тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, яких рф насильно вивезла ще на початку лютого 2022 року. 
 
На регіони, що територіально наближені до України та мають схожі кліматичні умови, виділено менш як 40% квот. І вони вже вичерпані. Решта, більш як 60% – регіони росії зі складними кліматичними та економічними умовами, як то урал, північ, схід, сибір та північний кавказ, до яких і дорослим, цілком здоровим людям доводиться адаптуватися тривалий час, не говорячи вже про дітей та людей похилого віку. 
 
При цьому такі російські міста як Москва та Санкт-Петербург, які мають кращу економічну базу, біженців не приймають узагалі.
 
Росія вкотре демонструє своє справжнє ставлення до українців. Залишається сподіватися, що усі без виключення українці це зрозуміють, і не будуть шукати прихисток у ворога, доки інші громадяни ціною власного життя та здоров’я захищають суверенітет та територіальну цілісність України.
 
Закликаємо громадян України утриматися від виїзду на територію росії у якості біженців.
 
Таміла Ташева, заступниця Постійного представника президента України в Криму. 
 
Опубліковано з дозволу авторки з частковим збереженням орфографії. 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: