Коли у в’язниці дивуються, чому ми не коримося, пояснюємо, що не кликали Росію до Криму

Дата: 15 Березня 2023 Автор: Сейран Салієв
A+ A- Підписатися

Під час акції українського ПЕН “Мистецтво під час війни” в Києві письменники, співаки та журналісти розповідали історії та читали листи незаконно ув’язнених у тимчасово окупованому Криму бранців Кремля. А митці представили присвячені політв’язням роботи, які можна буде придбати на благодійному аукціоні.

Організатори заходу перерахують кошти на передові авіаційні навідники (ПАНи) для легендарної 10 Сакської морської авіабригади, якій 2014 року вдалося вивести з кримського аеродрому в Новофедорівці всю свою техніку. Цим збором опікується фонд “Повернись живим”, який планує зібрати 10 мільйонів гривень. Представництво президента України в Автономній Республіці Крим закликає небайдужих співвітчизників задонатити на цей збір. 

Сейран Салієв

На заході “ПЕН Україна”, зокрема, згадали громадського журналіста Сейрана Салієва. Російські силовики прийшли в його будинок 11 жовтня 2017 року. Чоловіка відразу вдарили та поклали обличчям на землю. Того самого дня росіяни арештували ще п’ять кримськотатарських активістів. Усіх їх звинуватили в тероризмі через нібито участь у релігійній організації “Хізб ут-Тахрір”, що легально діє на всій території України.

У вересні 2020 року російський суд призначив чоловіку 16 років колонії суворого режиму. Наразі його незаконно утримують у СІЗО Новочеркаська Ростовської області. Салієв очікує апеляційного розгляду кримінальної справи. 

Лист політв’язня зачитав документаліст, письменник та телеведучий Юрій Макаров. Наводимо його текст.

Юрій Макаров
Минуло вже чотири роки відтоді, як вороги вчинили замах на наші оселі й кинули нас у в’язницю, звинувативши в тероризмі. Але наша провина була лише в тому, що ми багато говорили про захоплення Криму Росією, про наклеп на наш народ.
 
У тому, що ми не сиділи у своїх оселях, дивлячись на несправедливість. Хвала Аллаху, безмірна хвала Аллаху за те, що ми такі. І за допомогою Аллаха ми не покинемо свою миролюбну боротьбу, а продовжимо її.
 
Упродовж цих чотирьох тюремних років з якими тільки людьми не доводилося сидіти, які тільки випробування нам не вдалося пережити, яких слів ми лишень не чули. Найчастіше ми чуємо: “Навіщо ви так чините?”, “Це ж така держава, її неможливо скинути” тощо.
 
Нещодавно я розмовляв з однією людиною, росіянином, і він сказав мені: “Я не розумію. Ви не терористи, то нащо ви виступаєте проти держави? Все одно вона вас не почує. Я знаю, що ця держава несправедлива, але ті, хто намагався її змінити, – тих знищили, стратили або посадили, як садять і вас”.
 
Я відповів: “Ми не мали на меті змінити цю державу. Це ти винен, це ти громадянин цієї держави, а я ні. Наші дії пов’язані лише з нашою релігією та народом. Наша мета – захистити права людини. Хай би мій кримськотатарський народ міг щасливо жити на своїй рідній землі, вільно дотримуючись своєї релігії та традицій. Хай би мій народ не чіпали. Ми – народ, який любить справедливість, і, бачачи несправедливість, ми виступаємо проти неї. Але ми ніколи не станемо рабами брехні та несправедливості. Ми раби лише Аллаха і служимо йому. Якщо буде потрібно віддати життя на цьому шляху, за допомогою Аллаха. Якщо ви звикли жити в брехні та несправедливості, то ми, з волі Аллаха, ніколи не приймемо цього”. Так я йому відповів, і ця людина нічого не сказала.
 
Одного дня до нас прийшла людина з Ростова з Головного управління Федеральної служби виконання покарань, щоб перевірити факт порушення наших прав, оскільки адвокати подали скарги, хай береже їх Аллах.
 
Ми завели мову про те, що в СІЗО нам дають свинину. Він записав наші слова, але нічого не сказав про те, чи розв’яже це питання, чи ні, а потім вирік: “Я розумію, що це питання пов’язане з вашою релігією, але сюди, у СІЗО, ми вас не кликали”. А я відповів на його слова так: “Ми теж не кликали до нашого Криму вашу Росію”. На цьому ми розійшлись.
 
Отак з волі Аллаха в протистоянні ми проводимо й проводитимемо дні перебування у в’язниці. Без сумніву, колись ці чорні дні закінчаться і настануть дні справедливості й ті, хто чинять утиски, зрадники, шкідники залишаться сміттям на сторінках історії. А ті люди, які боролися за блага свого народу, будуть вписані золотими літерами на почесних сторінках історії, волею Аллаха.
 

Прийшла істина, і зникла неправда, бо воістину неправда мусить зникнути.

Коран 17:81
 
Мій шановний кримськотатарський народе, хай буде задоволений вами Аллах. Хочемо висловити свою подяку за вашу підтримку, за те, що не коритеся, терпляче допомагаєте нашій релігії і нам.
 
Нехай милісний Аллах буде з вами і вашими близькими.
 
Один із кримськотатарського народу, політв’язень Салієв Сейран Алікулум
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter