Батько політв’язня: чому я прошу підтримати президентський законопроєкт про захист бранців Кремля

Дата: 02 Листопада 2021 Автор: Петро Вигівський
A+ A- Підписатися

В Україні вже майже 8 років йде неоголошена війна, в якій наша держава захищає себе від агресивних дій Російської Федерації. За цей час загинули понад 13 000 українських громадян, а прямо постраждали від війни близько 44 000. В результаті російської агресії багато українців потрапили у полон як військовополонені чи цивільні заручники, а також були ув’язнені з політичних мотивів. Їх утримують у захоплених тюрмах на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини, підвалах та справжніх концтаборах на кшталт “Ізоляції”, в’язницях та слідчих ізоляторах в окупованому Криму та на території РФ.

Основний тягар з вирішення гуманітарних проблем, забезпечення правового захисту, забезпечення медійної підтримки теми лежить на плечах родин таких осіб. Звичайно, держава допомагає як організаційно, так і матеріально. Однак ця допомога надається тільки після багаторазових звернень членів сімей і радше в “ручному режимі”, аніж системно.

Родичі ув’язнених і самі ув’язнені вже давно чекають на закон, який би регламентував надання подібної допомоги. Ми бачили вже кілька редакцій законопроєкту, авторства різних структур та відомств, але ця кількість ніколи не переростала в якість. Багато років все стоїть на одному місці.

Нарешті нещодавно з’явилася надія на зміни. Я є одним із тих громадян, кого внесений на розгляд парламенту законопроєкт “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (№6104) та пов’язані з ним законопроєкти №6105 та №6106 стосується безпосередньо й особисто.

Я є батьком одного з українських політв’язнів, бранця Кремля Валентина Вигівського. Минуло вже 7 років і півтора місяці відтоді, як мій син знаходиться в кремлівських застінках. Він є одним з трьох українських бранців, яких Росія утримує за політичними мотивами ще з 2014 року. Микола Шиптур, Віктор Шур і Валентин Вигівський до цього часу так і не дочекались ані обміну, ані звільнення з російських катівень будь-яким іншим шляхом. Їхнє перебування в умовах, де взимку у камерах температура може опускатися до 5 градусів й не надається адекватної (а часом жодної) медичної допомоги, вже триває довше ніж Друга світова війна. І б’ються вони на цій війні щодня, без можливості відійти у тил та піти на ротацію.

Ми маємо чергову надію, що остання редакція цього багатостраждального законопроєкту все ж буде розглянута Верховною Радою України. Ми прекрасно розуміємо, що немає меж досконалості для закону, однак у той самий час вже восьмий рік йде війна, і стільки ж триває епопея з українськими військовополоненими, цивільними заручниками та політв’язнями.

Хочу нагадати, що в місцях несвободи на окупованих територіях і в самій Росії знаходяться більше 400 українських громадян, і їхня кількість з часом не зменшується. Їхні рідні – батьки, дружини, діти, брати та сестри – також відбувають покарання. Тільки вдома в очікуванні.

Допомога члену родини, який потрапив у полон чи був ув’язнений за політичними мотивами, є справою всієї сім’ї і справою дуже дороговартісною. Тож маю надію, що з прийняттям згаданого закону українським полоненим та політв’язням, а також членам їхніх сімей буде надаватися комплексна системна підтримка з боку держави, яка має показати, що Україна дбає про наших рідних.

Адже законопроєкт №6104 передбачає проведення більш організованої, передбачуваної і системної роботи. Це, на жаль, не звільнить наших рідних, але подбає про них та тих, хто їм важливий. Вони не зрадили свою державу та не відмовилися від своїх переконань перед системою, яка щодня намагається їх зламати.

Закликаю депутатів не стояти осторонь, а докласти максимальних зусиль для прийняття законопроєктів №6104, № 6105 та №6106!

Петро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського

__________________

Об’єднання родичів політв’язнів Кремля запускає флешмоб на підтримку прийняття законопроєкту про соціальний та правовий захист політв’язнів. Публікуйте ваші історії та слова підтримки під хештегом #закону_про_захист_бранців_Кремля_бути або #прийміть6104

Читайте також: Відтермінована турбота: що передбачають законопроєкти Зеленського про захист бранців Кремля

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter