Експерти підкреслювали важливість надання рівних прав та підтримки для пар, які не можуть отримати офіційного визнання своїх стосунків, але потребують правового захисту, особливо в умовах воєнного стану.
Разом з квір-активістом Едвардом Різом ZMINA спробувала розібратися, чому приховані посили можуть бути небезпечнішими, ніж здається на перший погляд.
ZMINA звернула увагу на феномен культури скасування, проаналізувавши, як відомі ютуб-шоу та телевізійні програми почали стримуватися у жартах, а деякі – навіть перестали знімати нові випуски після власних факапів.
Під час війни українці стикаються з різноманітними викликами, зокрема, і з ускладненим доступом до медичних послуг через зменшення кількості лікарів. Для ЛГБТІК-спільноти це питання ще більше ускладнюється через стигматизацію та дискримінацію, яка може відбуватися у медичних закладах.
Про поточний стан впровадження недискримінаційних практик у бізнесі, роль Індексу корпоративної рівності, виклики, з якими стикаються компанії під час війни, та важливість заходів, що сприяють інклюзії, – в інтервʼю.
ZMINA переглянула кілька епізодів документальної драми і зробила висновок: найбільша загроза полягає не лише у навʼязуванні надприродних пояснень, але й у поширенні гендерних стереотипів, упереджень, узагальнень, а також у використанні застарілої лексики, що не відповідає сучасним реаліям.
ZMINA поговорила з Мариною Шевцовою про проблеми, з якими стикаються ЛГБТІК-учні, сучасні підходи до їх розвʼязання, приклади успішних ініціатив, а також роль школи, батьків та держави у підтримці цих дітей.
ZMINA спробувала розібратися як у шоу про нібито обстоювання та захист прав жінок можуть зустрічатися недолугі жарти про психічні розлади, ксенофобія та стереотипи щодо ЛГБТІК+.
Термінологія та правила коректного висвітлення питань, які стосуються сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, не є сталими і постійно змінюються та трансформуються. ZMINA спробувала знайти відповіді на поширені запитання, які часто постають перед журналіст(к)ами, які працюють з чутливими питаннями.
Попри гарну якість зйомки, легкий для сприйняття сюжет і формат серіалу, ZMINA зафіксувала численні жарти, які суперечать правам людини та медійному законодавству.
Українська версія шоу “Вагітна у 16” могла б уникнути критики та стати більш конструктивною, якби приділяла більше уваги етичним та соціальним аспектам. Першочергово шоу повинно було б сфокусуватися на освітньому контенті, надаючи глядачам більше інформації про статеву освіту, контрацепцію та наслідки ранньої вагітності.
Напередодні Міжнародного дня проти гомофобії і трансфобії , який відзначається 17 травня, ZMINA зібрала інформацію про цьогорічні випадки злочинів, від яких постраждали ЛГБТІК-люди, а також поспілкувалася з правозахисниками та правозахисницями про те, що робити потерпілим, щоб домогтись справедливості.
ZMINA поговорила з представниками громадських організацій, які сприяють документуванню ромів, про те, з якими викликами вони зіштовхуються та яку допомогу надають.
ZMINA публікує короткий огляд декількох видань, які влучно демонструють якими різноманітними є ролі жінок у період війни. Ці книги – не тільки про Україну, однак вони все ж дуже резонують з викликами нашого сьогодення.
27 січня – Міжнародний день памʼяті жертв Голокосту. Саме цього дня 1945 року під час Другої світової війни визволили вʼязнів одного з найбільших концтаборів – Аушвіц-Біркенау в Освенцимі.
ZMINA зібрала найбільш показові зрушення та події у сфері прав людини, які сталися у 2023 році
ZMINA поспілкувалася зі стратегічним радником Американсько-українського ветеранського мосту та засновником організації "Ветерани меншин Америки" Ліндсі Черч про те, яким насправді є становище ЛГБТ-людей і жінок в американській армії, а також про виклики, які постають перед американськими та українськими ветеранами.
ZMINA поспілкувалася з експертками, що знаються на правах жінок, аби зʼясувати, що таке внутрішня та зовнішня мізогінія, як її виявити та подолати.
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.