Десять років ми вчилися аналізувати дії ворога на окупованій території, дуже прискіпливо ставилися до всіх подій в Криму, в східній частині України, на нових окупованих територіях тощо. Тепер постає питання, наскільки ми самі зможемо дотримуватися тих стандартів прав людини і МГП.
Раніше загальна кількість індивідуальних кримських справ, що були комуніковані ЄСПЛ, не перевищувала десятка. Але зараз кількість комунікованих скарг раптово і різко зросла.
За даними Єдиного державного реєстру судових рішень, понад два десятки ВПО намагалися довести своє право голосувати на місцевих виборах. Буквально декілька з них домоглися участі у виборах, але переважній більшості це не вдалося. І лише четверо переселенок захистили своє право в ЄСПЛ і отримали чималу компенсацію – по 4500 євро кожна.
Российские власти всеми силами пытаются взыскать долги крымчан перед украинскими банками в свою пользу. Эта затея со стороны РФ была сомнительной с точки зрения международного права и раньше, но теперь позиция тех, кто попадает в жернова российского псевдоправосудия в Крыму, стала еще более однозначной
14 січня 2021 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення щодо часткової прийнятності міждержавної скарги Україна проти Росії щодо Криму. Українські урядовці одразу назвали це перемогою України, а Росія поширює меседжі, що рішення є позитивним саме для неї. Розберемось, чому наразі про перемогу має говорити саме наша країна.
Нещодавно Кабінет Міністрів затвердив новий порядок в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.