Медійний закон не зміг остаточно реформувати сферу передвиборної агітації через політичні перестороги представників окремих фракцій. Втім, зміни, внесені до Закону України “Про всеукраїнський референдум” дають надію на закінчення реформи та вказівки для онлайн-медіа та VOD-сервісів щодо того, як варто готуватися до регулювання агітації після закінчення воєнного стану та у новому виборчому циклі.
Заходи, що застосовуються для заборони російських сервісів, включно з блокуванням сайтів та обмеженням ретрансляції місцевих каналів, є одними з найжорсткіших у міжнародному праві і дозволяються за виняткових обставин. На жаль, на сьогодні Україна перебуває саме у таких обставинах прямого збройного конфлікту та у правовому режимі воєнного стану.
Про обмеження для медіа в умовах збройної агресії читайте у черговій статті із серії публікацій про ключові положення Закону “Про медіа” від експертів Лабораторії цифрової безпеки.
Закон про медіа набув чинності 31 березня. Про те, чи стала з його ухваленням Нацрада достатньо незалежною і ефективною у здійсненні власних повноважень, читайте в аналізі експерта Лабораторії цифрової безпеки.
Ситуація з баном Трампа в усіх основних соціальних мережах показала ту частину регулювання в інтернеті, про яку все ще говорять нечасто, а саме – грань регулювання між платформами-посередниками та користувачами (на відміну від класичних граней "держава-користувач" та "держава – платформа-посередник").
Збільшуючи використання інтернету, варто задуматися: який вплив збільшення використання технологій як нами, так і державою під час пандемії впливає на наші права?
Щоп’ятниці отримуйте найцікавіші матеріали тижня: важливі новини та актуальні анонси, розлогі тексти й корисні інструкції.