У Києві запалили вогник єдності із кримськими татарами

Дата: 12 Січня 2015 Автор: Ірина Виртосу
A+ A- Підписатися

Вчора, 17 травня, на Михайлівській площі у Києві відбулася акція-реквієм «Запали вогник в своєму серці», присвячена 70-й річниці депортації кримськотатарського народу. Учасники акції з вогників змалювали півострів Крим з числом 70, контури кримськотатарського національного символу «ТАМГА» і напис “No genocide!!!”.

Ця акція символізує єдність, співпереживання. Тобто запалити вогник у своєму серці. Те, що зараз тут запалюється свіча, не носить релігійного змісту. У кримських татар в традиції немає такого, щоб запалити свічу за упокій душі. А для того, щоб запалити вогник співпереживання, можливо, вогник надії, що все владнається в Криму і в Україні“, – наголосила Таміла Ташева, координатор акції.

Лідер кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради Мустафа Джемілев зауважив, що цього року в Криму заборонили проводити ходу пам’яті, начебто з міркувань пожежної безпеки. Тому знакову акцію провели в Києві. 

Особливість цієї акції в тому, що сюди вийшли не тільки кримські татари, тут люди різних національностей. І вони долучаються. Важливо, що на цій акції збирається молодь, і вони знають про долю іншого, корінного народу. Трагедія кримських татар справді страшна. Та в кожного народу є важливі пам’ятні дати, і як правило, вони пов’язані зі звільненням від іноземних загарбників. Дуже правильно, що був виданий указ Верховною Радою України про те, що 18 травня оголошується Днем боротьби за права кримськотатарського народу“, – підкреслив Мустафа Джемілев.

Фото Ірини Виртосу, Центр інформації про права людини

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: