У Києві презентували збірку судових справ, які змінюють Україну

Дата: 25 Березня 2015
A+ A- Підписатися

На фестивалі документального кіно Docudays UA правозахисники, юристи та адвокати презентували другу збірку стратегічних справ “Судові справи, які змінюють Україну”.

Автори видання обрали 15 із 30 справ, надісланих в рамках оголошеного конкурсу. Історії описувались простою мовою, аби збірник був доступним для кожного.

“Ми на певному етапі вирішили, що громадськість повинна більш детально ознайомитись з такими справами для того, щоб у подальшому люди розуміли, що вони теж можуть щось змінити. На наш погляд маленькі, незначні випадки можуть змінити цілий пласт юридичних проблем, які накопичились у державі. Тому ми почали випускати стратегічні збірки для того, щоб люди знайомились, цікавились, бачили, що є такі проблеми, що вони вирішуються. Вони можуть боротись за свої права, можуть перемагати, кожен з нас може змінювати юридичну дійсність”, – передає слова директора зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Михайла Тарахкала кореспондент Центру інформації про права людини.

В Україні діє Платформа стратегічного судового захисту, яка підтримує стратегічні випадки. Її учасниця, адвокатка Катерина Галенко говорить, що у кожній справі юристи Платформи аналізують, як вона може вплинути на інших людей.

Катерина Галенко каже, що часто держава і не здогадується про нові проблеми українців: “З нашого досвіду скажу, щодо багатьох проблем, то держава й не здогадується про них. Існує певний закон, практика, яка впроваджується роками, стоїть на одному місці. Система працює – держава задоволена. Але незадоволеними лишаються громадяни, іноземці та люди без громадянства. І через суд ми намагаємось зробити цю справу цікавою для держави, аби вирішити її один раз і назавжди. Не тільки для однієї людини, а й для усіх”, – підсумовує Катерина Галенко, випускниця Міжнародного дистанційного курсу навчання адвокатів правам людини.

Редакторка збірки, голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик розповіла про справи, які увійшли до збірки.

“У цій збірці зібрані найсвіжіші справи. Це справи 2013 та 2014 років, які вже завершені, пройшли усі інстанції в Україні. Вони дуже різні і кожна з них по своєму дуже цікава. Наприклад, збірка починається з відомої справи Тимошенко проти України про те, як співробітники аерокомпанії “Аеросвіт” відстояли своє право на страйк в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ). Тут є справа дніпропетровських євромайданівців, які за допомогою юристів та адвокатів добились компенсації моральної шкоди за те, що їх переслідували під час Євромайдану. Справа про зараження дитини ВІЛ-інфекцією в дніпропетровській лікарні й відшкодування досить великої компенсації. У збірці міститься цікава справа Чугуївської правозахисної групи про те, як троє селян з Харківщини шість років перебували на підписці про невиїзд. А коли її скасували, то їм тільки через два роки про це повідомили. Тобто вісім років люди були позбавлені можливості виїжджати за межі свого села”, – розповідає Тетяна Печончик.

Збірку можна завантажити зі сторінки Української Гельсінської спілки з прав людини. У друкованому варіанті вона розповсюджується безкоштовно.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: