Пікет проти гомофобії викликав агресію мешканців будинку

Дата: 05 Квітня 2015
A+ A- Підписатися

Громадська організація “Інсайт” організувала під посольством Киргизстану в Україні акцію проти прийняття “гомофобного законопроекту” (про заборону так званої “пропаганди гомосексуалізму”). Небайдужі юнаки й дівчата прийшли з плакатами з написами “Ні гомофобії” та “Ні цензурі”. 

Ми вийшли сьогодні під посольство, тому що в Киргизстані в першому читанні прийняли законопроект “Про заборону пропаганди гомосексуалізму”, який, фактично, забороняє говорити щось хороше чи нейтральне про ЛГБТ-спільноти. Депутати, які подали цей закон, стверджували, що в Україні діє такий самий, але це неправда. Крім того, законопроект порушує право на свободу слова“, – роз’яснює актививіст ГО “Інсайт” Юрій Франк

Під час пікету з будинку, у якому розташоване посольство Киргизстану, почали жбурляти горіхи й помідори. А опісля – пляшку води, яка не долетіла до учасників акції всього кілька метрів. Якщо б вона потрапила в ціль, могла б серйозно когось травмувати.

“На жаль, такі ситуації не рідкість, – розповідає Олена Шевченко, голова ГО “Інсайт”, – На людину можуть напасти, побити. Ультраправі навіть можуть принести холодну зброю. Міліція зазвичай не хоче розглядати такі випадки, і скоро справу закривають“.

Проте Олена все одно склала заяву міліціонеру, що чергував біля посольства. 

Повз активістів проходила сім’я з маленькими сином і дочкою, які також мешкають в прилеглому будинку. Дізнавшись в активістів, проти чого пікет, батько почав їх нецензурно лаяти, зовсім не зважаючи, що поруч були діти. Така поведінка активістів не здивувала, вони наголошують, що в Україні також поширена дискримінація й агресія щодо ЛГБТ-спільноти. 

Фото: Анна Якутенко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: