Марш рівності – 2015: жорстокий напад на активістів

Дата: 06 Червня 2015
A+ A- Підписатися

Під час проведення Маршу рівності на Оболонській набережній у Києві від нападу молодиків постраждали щонайменше 10 учасників та 5 правоохоронців, один з яких у важкому стані.

Сьогодні, 6 червня, відбувся Марш Рівності Kyiv Pride 2015. Це публічна правозахисна акція з вимогами забезпечити рівні права і можливості для громадян України, які належать до ЛГБТ-спільноти.

На Оболонську набережну о 10 ранку пропускали тільки зареєстрованих учасників. Організатори й волонтери безпеки формували колону. Час від часу лунали гасла “Права не дають – права беруть”, “Права людини понад усе” та інші. А також вітали гостей із закордону. Зокрема, підтримати Марш Рівності прийшов посол Швеції Андреас фон Бекерат. З українських депутатів – Світлана Заліщук, Сергій Лещенко.

Коли колона почала рухатися, їй назустріч почали бігти з десяток молодих людей і кидати димові шашки. Міліція відреагувала миттєво – швидко вибігши поперед колони, ізолювала учасників від нападників. Ще провокатори встигли кинути три димові шашки. 

У повітрі залунало: “Швидку! Негайно потрібна швидка…”. Як згодом виявилося – дуже сильно у шию поранили одного правоохоронця. Його віднесли у бік, миттєво стали надавати першу допомогу. На місці поранення – пляма крові. 

Нападників відтіснили до стін найближчих будинків – і майже ввічливо вивели. Один з них, зовсім молодий хлопець, потребував допомоги. Йому волонтери-медики перев’язали голову.

Організатори відновили рух колони – однак в очах учасників з’явилася тривога. Часто перепитували: що сталося із пораненим міліціонером. Марш тривав ще з півгодини.

Після цього учасників попросили згорнути прапори і розходитися, не привертаючи увагу. Утім, напади продовжувалися і після Маршу Рівності. Так, молодики відстежували учасників на вулиці Героїв Сталінграду, біля метро “Мінська”. Серед постраждалих були і випадкові перехожі, які навіть не брали участь у Марші. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter