Кабмін подарував переселенцям нову дискримінаційну постанову

Дата: 11 Березня 2015 Автор: Микола Мирний
A+ A- Підписатися

Правозахисники занепокоєні новою постановою Кабміну №79, яка вступила в силу 4 березня цього року. Вони називають її дискримінаційною та такою, що порушує право переселенців на вільне пересування та недоторканість свого помешкання.

Координатор правового напрямку волонтерської ініціативи “Схід SOS” Олександра Дворецька каже, що ця постанова встановлює додатковий контроль за переселенцями з боку Державної міграційної служби України (ДМСУ). Переселенці зобов’язані кожного місяця отримувати штамп на зворотній стороні довідки переселенця, а державні органи – приходити до помешкань внутрішньо переміщених осіб і перевіряти, чи дійсно вони мешкають за вказаною адресою. На думку Олександри Дворецької, Кабмін у своїй логіці контролю за переселенцями прирівнює їх до осіб, що перебувають під адміністративним наглядом після звільнення з місць позбавлення волі.

Директор Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Борис Захаров переконаний, що терміни реєстрації переселенців, заявлені в постанові №79, є по суті малореальними, і це призведе до втрати чинності “Довідки внутрішньо переміщеної особи”, величезних черг в органах ДМС та погіршення соціалізації переселенців. Найголовніша причина, чому введено в дію цю дискримінаційну постанову – прагнення скоротити обсяги допомоги людям, які її потребують, переконаний експерт.  

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: