Активісти вийшли під Верховну Раду за “безвізові закони”

Дата: 10 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Серед питань “безвізового пакету” – питання боротьби з корупцією, недоторканності депутатів та суддів, а також заборони дискримінації у трудових відносинах.

Близько 200 активістів зібрались під будівлею Верховної Ради перед початком засідання, де депутати мали розглядати так званий “безвізовий пакет” – 10 законів в межах виконання Україною плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму в Україні. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини.

Законопроекти стосуються боротьби з корупцією, недоторканості депутатів та суддів, судового  захисту іноземців, питань конфіскації та накладення арешту на майно, процедури встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України, та найбільш дискусійного питання – заборони дискримінації у трудових відносинах.

Активісти принесли з собою саморобні плакати з вимогами ухвалити той чи інший законопроект. Також тримали веселкові парасольки, прапори Євросоюзу, ЛГБТ-спільноти і трансгендерної спільноти, дерев’яні таблички з написами: “Don’t FU€K with us” і “#UA101010“. Цей хештег означав, що 10 листопада активісти о 10-й ранку зібралися вимагати від народних депутатів ухвалити 10 законопроектів.

За словами Олени Шевченко з громадської організації “Інсайт”, до Трудового кодексу необхідно внести норму про заборону дискримінації: “Заборона дискримінації – це дуже важливо. Ви бачите всіх цих людей, які зараз стоять у шерензі? Це всі ті люди, які від неї страждають. І так – цих людей  треба захистити. Людей звільняють з роботи, не беруть на роботу тільки з тієї причини, що вони відрізняються. І це не лише сексуальна орієнтація. Це, наприклад, стать – жінок, які ще не народжували. Їх не беруть на роботу, бо вони можуть народити раптом. І це їхне право, розумієте? Людей потрібно брати на роботу незалежно від їхньої національності, орієнтації, етнічності, гендерної ідентичності, статі, віку. Вікова дискримінація – це взагалі жахливе явище в нашому суспільстві. Якщо ти старше 45-ти, тобі влаштуватись на роботу взагалі неможливо“.

Активістка розповідає, що випадків дискримінації, в тому числі і за сексуальною орієнтацією, дуже багато. Але у суді довести такі факти складно, бо в законодавстві не існує відповідного визначення.

Олена Шевченко зазначила, що активісти виступають проти ухвалення Трудового кодексу в його теперішньому вигляді. Окрім цього, вимагають ухвалення усіх 10 законів, необхідних для запровадження безвізового режиму з Євросоюзом.

За словами Олени Шевченко, зокрема, важливими є антикорупційні закони: “В нашій країні є дві проблеми: дискримінація і корупція. І, в принципі, корені одні й ті самі: одні люди вважають себе вище, а інших ставлять нижче. Тому так, без антикорупційних законів ми взагалі нікуди не рухатимемось“.

Під час підготовки акції виникало нерозуміння з боку тих, хто підтримує інші проекти “безвізового пакету”, окрім норми про дискримінацію. Олена Шевченко розповідає: “Нас просили, щоб ми не приходили зі своєю символікою, говорили: це не той час, щоб вимагати рівних прав, а ваш час буде колись потім, давайте зараз проштовхнемо решту законів. Але ми вважаємо це цілком неправильним, бо не може бути ієрархії у правах людини“.

Учасниця акції Олена Лісняк, яка тримала плакат з вимогою проголосувати законопроект 1776 щодо недоторканності народних депутатів та суддів, розповіла, що ця умова буде ознакою змін: “Для мене зняття недоторканності було би лакмусовим папірцем того, що щось відбувається, міняється на краще. Чесно, кажучи, я не дуже вірю, що це відбудеться, бо наші депутати виявилися дуже нерішучими у цьому питанні. Суддям та депутатам потрібно принаймні обмежити недоторканість. Можливо, це і буде використовуватись у політичних переслідуваннях, але чим вони відрізняються від нас? В них скоріше будуть розборки між собою. Хай захищаються, як можуть – ми ж захищаємось, як можемо“.

Виконавчий директор ВБО “Точка опори” Богдан Глоба розповів: “Заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації прийнята більше ніж у 90 країнах світу. Це, до речі, навіть не про Європу, а про приєднання до цивілізованого світу. Також ми сподіваємось, що приймуть всі закони з цього пакету, і українці зможуть їздити в Європу без віз“.

Крім того, Богдан Глоба пояснив, що існують маніпуляції щодо норми про дискримінацію, і насправді ЛГБТ-спільнота не отримає якихось спеціальних прав в разі ухвалення такої норми: “Ця норма не захищає ЛГБТ і не дає їм якісь преференції. Це заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації в цілому і паритетно до всіх. Тобто якщо ЛГБТ-організація не бере на роботу гетеросексуальну людину через її орієнтацію, ця стаття також її захищає“.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: