Активісти принесли під російське посольство карту “гарячих точок”

Дата: 10 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Учасники акції, переселенці з Донбасу та Криму, вимагали від російської влади звільнити політв’язнів та вивести найманців з окупованих територій.

Як повідомляє кореспондентка Центру інформації про права людини, сьогодні, у Міжнародний день прав людини, близько 20 активістів, переважно переселенці з Донбасу та Криму, прийшли під будівлю російського посольства.

Організаторами акції “Русскій мір = світ безправ’я” виступили Меджліс кримськотатарського народу та Координаційна рада організацій вимушених переселенців з Криму. Активісти вимагали від російської влади звільнити українців та кримських татар, засуджених за політичними мотивами – Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва, Ахтема Чийгоза, Мустафу Дегерменджі та інших. Також серед вимог – припинення репресій проти кримських татар у Криму, звільнення полонених на Донбасі, виведення російських найманців з тимчасово окупованих теріторій.

“Кількість жертв невідома, і підрахувати її неможливо. Приблизно можна сказати, що через полон бойовиків за весь час збройного конфлікту пройшли від 10 до 15 тисяч людей. Приблизно третина з них – це люди, яких цілеспрямовано переслідували за їхню політичну позицію“, – розповідає правозахисник з Луганська, координатор руху “Схід SOS” Костянтин Рєуцький.

Правозахисник згадав про луганського активіста Олександра Решетняка, якого викрали та жорстоко катували, і лікарі не змогли його врятувати. А також про журналістку Марію Варфоломєєву, яку ще 9 січня бойовики захопили через те, що вона робила фото на вулицях Луганська для харківського видання. Її звинуватили у шпигунстві на користь української армії. Досі жодні зусилля зі звільнення журналістки результатів не дали.

Риза Шевкієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, зазначив: “Ми вимагаємо, щоб вони припинили те нагнітання страху на території Криму, яким намагаються перетворити народ, особливо кримських татар, у заляканих мовчазних істот. Вони створюють на території Криму такі умови, щоб люди були змушені лишати свою батьківщину. А лишаючи її, вони розсіюються по всій Україні і по країнах Європи, і в подальшому повернення буде дуже ускладнене“.

За його словами, у 1944 році при депортації кримські татари були компактно розселені у республіках Середньої Азії, тому змогли зберегти свою культуру, мову та традиції. Тепер це буде важко зробити і “народ може перестати бути народом“.

Активісти під час акції під посольством Росії висловили протест щодо “судового фарсу” над української льотчицею Надією Савченко. Також учасники підтримали за основу звернення до ООН з приводу визнання ідеології “русского міра” людоненависницькою та рівнозначною нацизму.

Учасники тримали українські та кримськотатарські прапори, прапори “Української республіканської партії”. Під час акції на огорожі посольства причепили плакати з лозунгами та довгу стрічку, зв’язану із жовтих та синіх шматків. Біля огорожі поставили портрети українських та кримськотатарських активістів, зниклих та ув’язнених на Донбасі, у Криму та у Росії.

Крім того, учасники влаштували флешмоб: на великому шматку тканини була намальована карта, на якій активісти фарбованими у червоний шматками бинта позначили гарячі точки, де розпалює конфлікти Росія: Придністров’я, Донбас, Крим, Абхазію, Сирію. Учасники акції стурбовані питанням, який регіон буде наступним.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: