Вебінар “Крим у контексті окупації: Q&A для журналістів”
У середу, 29 квітня, з 15:00 до 16:30 відбудеться вебінар “Крим у контексті окупації: Q&A для журналістів”.
Під час вебінару йтиметься про практичні та термінологічні запитання, які виникають у роботі журналістів, що висвітлюють проблематику війни й окупованих територій.
З якої дати почалася окупація Криму? Як правильно називати органи влади, що діють на території Криму? Чому словосполучення “анексований Крим”, “анексія Криму” краще не застосовувати? Чи правильно називати межу між окупованим Кримом і материковою Україною кордоном? Чи визнає Україна російське громадянство, яке отримали кримчани? Як правильно вживати терміни “політичний в’язень” та “військовополонений”? Обмін полоненими чи взаємне звільнення? У яких міжнародних судах розглядаються кримські справи? Які санкції введені через окупацію Криму Росією? Чи можуть українські правоохоронні органи розслідувати злочини в Криму? Як журналістам (зокрема, іноземним) можна законно потрапити на територію окупованого Криму?
Відповіді на ці та інші питання дасть Антон Кориневич, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим, член Комісії з питань правової реформи (голова робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій), кандидат юридичних наук, доцент, фахівець з міжнародного гуманітарного та кримінального права.
Модераторка – Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA.
Для участі у вебінарі просимо зареєструватися.
Зареєстровані учасники також отримають тематичний посібник із запитаннями та відповідями за результатами вебінару.
Захід організовано Центром прав людини ZMINA в партнерстві з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим.