У Києві відбудеться прес-конференція “Подолаємо наслідки війни” про травмотерапію
Прес-конференція з нагоди міжнародної конференції на тему: “Травматерапія в конфліктних і постконфліктних регіонах: посилення фахівців, що працюють з наслідками війни, через обмінні практики” відбудеться в п’ятницю, 24 листопада з 14:30 до 15:20, в інформаційному агентстві “УНІАН” (м. Київ, вул. Хрещатик, 4), за участю міжнародних та українських експертів.
Мета конференції – підтримати українське громадянське суспільство в подоланні наслідків війни, через створення платформи для обміну досвідом фахівців з 8 країн, які мають досвід роботи з травмою, обумовленою військовим конфліктом.
Проект реалізується німецькою ГО “DRA – За європейське громадянське суспільство” спільно з ГО “Країна вільніх людей” та іншими партнерами за фінансової підтримки МЗС Республіки Німеччина.
На прес-конференції ми плануємо обговорити:
- Необхідність роботи з психологічною травмою як наслідка військових дій. Досвід роботи в Боснії і Герцоговині та Нідерландів
- Травматерапія з військовими та їхніми родинами, а також жертвами тортур і сексуального насильства під час війни
- Як скоротити стигматизацію, пов’язану зі зверненнями до психологів і психотерапевтів
І відповісти на всі ваші запитання щодо заданої тематики
Учасники прес-конференції:
- Слезачек Марія, Керівник проекту “Подолаємо наслідки війни разом”, DRA (Німеччина)
- Хоменко Надія, Голова Правління ГО “Країна вільних людей”, координатор проекту “Подолаємо наслідки війни разом” в Україні (Краматорськ)
- Мар’яна Сеняк, Cо-засновник центру “Medica” для лікування жінок, які стали жертвами сексуального насильства, і людей, які страждають від психологічних травм внаслідок військового конфлікту, психолог і травматерапевт (Боснія і Герцеговина / Косово / Хорватія)
- Гертруда Мурен, Співробітниця Arq Psychotrauma Expert Group, клінічний психолог психотерапевт (Нідерланди)
- Карине Карапетян, психолог Кризового центру, член ГО “Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій” (Вінниця)
Сайт проекту: https://kriegsfolgen-ueberwinden.de/uk/
Ми також раді запросити Вас до участі у публічній частині міжнародної конференції: “Травматерапія в конфліктних і постконфліктних регіонах: посилення фахівців, що працюють з наслідками війни, через обмінні практики”, яка пройде в рамках нашого проекту 25 листопада (10:00 до 14:30) і 26 листопада (10:00 до 13:30), в готелі Братислава (вул. Малишка 1, м. Київ).
У дводенній конференції візьмуть участь експерти з Нідерландів, Німеччини та шести конфліктних регіонів (Україна, Росія, Боснія і Герцеговина, Азербайджан, Грузія, Вірменія), а також 50 фахівців-представників українського громадянського суспільства (психотерапевтів, психологів та соціальних працівників), яким буде надана можливість в ході семінарів та панельних дискусій обмінятися досвідом роботи і знаннями в сфері травматерапіі в конфліктних та післяконфліктних регіонах.
У панельних дискусіях публічній частині планується обговорювати такі теми:
- Травматерапія в (після-) конфліктних регіонах в довгостроковій перспективі: успішні практики та досвід роботи в Україні, Росії, Боснії і Герцоговині, Нідерландах і Німеччині
- Особливості та успішні практики в області травматерапіі колишніх учасників бойових дій
- членів їх сімей – досвід роботи в Боснії і Герцоговині, Нідерландах, Україні та Азербайджані
- Допомога тим, хто допомагає: супервізія та реабілітація травматерапевтів і інших фахівців, що надають психосоціальну допомогу в конфліктних регіонах – особливості командної динаміки, запобігання вигоряння і забезпечення якості терапевтичної роботи
- Роль спільноти і сім’ї в успішному опрацьовуванні військових травм і стратегії, спрямовані на зниження стигматизації травматерапії.
Детальна інформація про конференцію на сайті проекту: https://kriegsfolgenueberwinden.de/ru/приглашение-к-участию-в-международно-2/
Акредитація журналістів на місці.
Зйомка можлива тільки після акредитації.
За додатковою інформацією та попередньою реєстрацією звертайтесь за телефоном: (099) 022 66 75 або на e-mail: yevgeniya.kozmenko@austausch.org