Тренінг з безпеки для журналістів та фрілансерів
13-16 вересня у Львові Інститут масової інформації (ІМІ) проводить 4-денний тренінг з безпеки для журналістів та фрілансерів, що висвітлюють події в зоні АТО.
Тренінг включає в себе курс з цифрової безпеки, курс загальної домедичної допомоги, надання першої допомоги в умовах бойових дій. В останній день журналісти відпрацюють здобуті знання та навички попередніх днів на полігоні в умовах, максимально наближених до реальних.
Запрошуються журналісти з усієї України.
На тренінгу досвідчені тренери детально ознайомлять з питаннями планування поїздки в зону АТО, спорядження для журналістів, особливостями поводження під час обстрілів. Розкажуть, як убезпечити себе від мін, пасток, розтяжок. Відпрацюють алгоритми дій при евакуації поранених та евакуації зі втечею під час переслідування.
Один день буде виділений для питань надання першої домедичної допомоги в умовах бойових дій та медичного спорядження, що необхідне для роботи в зоні АТО.
На полігоні учасники зможуть на практиці відпрацювати здобуті знання та навички. Буде проведена імітація нападів, затримань, евакуацій, поранень.
На курсі з цифрової безпеки учасники навчаться: захищати свою електронну пошту та акаунти в соцмережах; безпечно користуватися відкритими мережами wi-fi в кафе, готелях тощо; надійно зашифровувати дані на ноутбуці чи флешці, щоб їх не можна було виявити під час обшуків, перевірок на блокпостах тощо; безпечно передавати матеріали із зони АТО в редакцію; користуватись сервісами для шифрованої переписки та переговорів і т. п.
Тренінг проходитиме максимально практично, учасники матимуть змогу встановити та випробувати корисні програми та інструменти на своїх ноутбуках, смартфонах та планшетах.
Для участі у тренінгу необхідно заповнити анкету до 6 вересня 2015 року.
Учасникам необхідно мати при собі власну аптечку (у разі наявності) та одяг, який використовують під час відряджень у зону АТО. А також ноутбуки, смартфони, планшети, з якими вони їздять у відрядження в АТО.
Кількість місць обмежена.
Організатори забезпечують учасникам тренінгу проживання та харчування, а також відшкодовують витрати на проїзд за наявності проїзних документів.
Тренінг проводиться у рамках проекту “PressWatcher”, який виконує ІМІ за підтримки проекту “У-Медіа”, що реалізується “Інтерньюз в Україні”, спільно з організацією “Репортери без кордонів”.
Партнерами проекту є Львівська обласна державна адміністрація та Академія сухопутних військ ім. П. Сагайдачного.
Відгуки учасників попереднього тренінгу читайте за посиланнями:
Журналісти на війні: основне завдання – лишитися живим
Ірина Сампан, Громадське радіо “Останнє інтерв’ю комбата”
Тренінг про роботу в зоні АТО: враження волинських медійників