Програма для журналістів Луганщини й Донеччини: роль ЗМІ під час конфлікту

Дата та час події: 14 Лютого 2016, 10:00
A+ A- Підписатися

Програму “Місія журналіста у час збройного протистояння, вплив ЗМІ на загострення/зменшення напруги під час конфлікту” у Львові 14-20 лютого 2016 р. проводитиме Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні у рамках проекту “Примирення в українському суспільстві: від енергії протесту до енергії творення” – Програма запобігання конфліктів, сприяння стабільності та безпеці в Україні за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.

Чому ця програма важлива? Ця тема стала особливо актуальною для усіх представників медіа після початку бойових дій на Сході країни, коли мільйони людей опинились у небезпеці та частково почали переїжджати в інші області. Роль журналіста стала особливою у цей час: не лише як передавача інформації з місця подій, а і як форматора громадської думки під час збройного конфлікту.

Чому саме на Львівщині? Громада Львова, а також волонтери та громадські організації стали одними з перших, хто прийняв хвилю вимушених переселенців. Спочатку це були кримські татари та мешканці Криму, а пізніше й мешканці Донецької та Луганської областей. Внаслідок першої хвилі вимушеного переселення львів’яни розвинули систему допомоги та адаптації для тих, хто опинився далеко від свого дому та близьких. Більше того, саме у Львові є чимало успішних історій з боку самих ВПО, які не лише знайшли новий дім та роботу, а й згуртувалися і створили громадські організації, що нині активно допомагають землякам адаптуватися на новому місці.

Мета програми: Ознайомити учасників програми з особливостями роботи журналіста під час конфлікту, ознаками та головними поняттями психологічної травми, практичним досвідом допомоги та життя вимушених переселенців у західних регіонах. Навчальна програма також ознайомить учасників з принципом “Не нашкодь!”, який спрямований на зміцнення спроможності людини (зокрема, журналіста) вирішувати конфліктні ситуації на місцях, і його використанням під час роботи з переселенцями та приймаючими громадами.

 Навчальні цілі:

1. Ознайомитися з основними принципами роботи журналіста під час конфлікту та етичних засад цієї роботи висвітлення конфліктної теми;

2. Дізнатись та навчитись застосовувати принципи ненасильницької комунікації за методикою “Не нашкодь!”;

3. Ознайомитися з поняттям журналістики як способом провадження миротворництва;

4. Дізнатись більше про мову ворожнечі у публікаціях та способи уникання появи насильницьких матеріалів.

5. Вивчити досвід роботи громадських та благодійних організацій, які опікуються вимушеними переселенцями та постраждалими від конфлікту;

6. Вивчити досвід залучення вимушених переселенців до організації допомоги, психологічної реабілітації та створення нових проектів;

7. Дізнатися про основні поняття та складові психологічної травми, отриманої у результаті війни;

8. Дізнатися про загрозу професійного вигорання як психологічного ризику особистості; 

9. Навчитися застосовувати базові принципи надання психологічної допомоги та самодопомоги;

10. Дізнатись про досвід розробки освітніх програм та інших заходів з метою патріотичного виховання молоді.

Питання, що вивчатимуться:

  • Базові навички та знання журналіста, що висвітлює тему конфлікту;
  • Поняття мови ворожнечі та протидія їй у ЗМІ;
  • Потенціал журналістики у ролі миротворця;
  • Методика принципу “Не нашкодь!”;
  • Психологічна травма та професійне вигорання;
  • Надання першої психологічної допомоги та самодопомоги постраждалим;
  • Досвід допомоги та адаптації вимушених переселенців у Львові;
  • Досвід самоорганізації ВПО на прикладі їхніх проектів у Львові;
  • Досвід розробки програм патріотичного виховання молоді.

Результати програми: Протягом цієї програми учасники оволодіють навичками та знаннями про місію та особливості роботи журналіста під час конфлікту; опанують базові поняттям методики “Не нашкодь!” та знатимуть, як журналіст сам може стати миротворцем; дізнаються про практичні поради по виявленню психологічної травми, про надання першої допомоги та подолання вигорання; познайомляться з роботою організацій з вимушеними переселенцями та побачать історії життя представників ВПО у новому місті.

Учасники відвідають: організації, що працюють з вимушеними переселенцями та організації, що були створені самими представниками переселенцями, екскурсії містом, ключові тренінги, що дадуть відповідь на питання програми, побувають на зустрічах з людьми, які  змінюють середовище на краще та дізнаються більше про професійну майстерність журналіста під час війни.

Учасниками можуть бути: журналісти з Донецької та Луганської областей

Вимоги до кандидатів: Потенційні учасники програми мають бути діючими журналістами з Донецької та Луганської областей, бути зацікавленими у професійному зростанні, викласти мотивовано в аплікаційній формі, чому саме вони мають стати учасниками, а також коротко описати, як ці знання будуть використані у подальшій роботі; готові написати одну або кілька статей про програму та життя переселенців у Львові; за результатами навчання проведуть конкурс, в результаті якого найкращі роботи учасників будуть відзначені  призами.

Реєстрація для участі відбувається на сайті організатора програми – Консорціуму із удосконалення менеджмент-освіти в Україні www.ceume.org.ua. Для цього треба зареєструватися на сайті, а потім переглянувши опис програми натиснути на посилання “Заповнити анкету” й перейти до її заповнення. Реєстрація триває до 5 лютого 2016 року.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter