Презентація “Порушення прав людини під час окупації Слов’янська”
6 липня об 11:00 в УКМЦ правозахисники презентують серію звітів про порушення прав людини, які відбувалися під час захоплення та окупації Слов’янська, з 12 квітня до 5 липня 2014 року.
Слов’янськ став не просто містом, з якого почалася війна на Сході України, – події в ньому стали рольовою моделлю для захоплення інших міст Донбасу.
Під час презентації правозахисники розкажуть про життя міста в умовах окупації, діяльність незаконних збройних формувань, підконтрольних РФ, та безпосередньо командувача Ігоря Гіркіна; функціонування незаконних в’язниць, створених НЗФ; переслідування мешканців міста за релігійні переконання; залучення неповнолітніх осіб до збройних формувань; питання примусової праці та торгівлі людьми в незаконних місцях несвободи; проблеми обстрілів та мінування об’єктів цивільної інфраструктури. Також правозахисники висвітлять питання розгортання проросійської пропаганди в місті, проблеми доступу до медичної допомоги під час окупації та пошуку шляхів примирення в громаді після відновлення урядового контролю над Слов’янськом.
Презентація транслюватиметься на сайті Українського кризового медіацентру та на сторінці події у фейсбуку.
Учасники презентації:
Євгенія Бардяк, голова ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”;
Олексій Біда, координатор Центру документування УГСПЛ;
Наталія Каплун, документаторка БФ “Восток SOS”;
Катерина Котлярова, аналітикиня ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”;
Андрій Москаленко, юрист ГО “Громадський комітет конституційних прав і свобод громадян”;
Надія Нестеренко, аналітикиня ГО “Східноукраїнський центр громадських ініціатив”.
Модерує: журналіст Радіо Свобода Денис Тимошенко
Звіт “Місто, з якого почалася війна” складається з двох видань.
Видання “Місто, з якого почалася війна: на головну роль призначено…” підготовлене та представлене УГСПЛ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна) “Права людини в дії”.
Видання “Місто, з якого почалася війна” підготовлене Східноукраїнським центром громадських ініціатив, БФ “Восток SOS”, Правозахисним центром громадських досліджень, ГО “Молода Просвіта Прикарпаття”, ГО “Громадський комітет захисту конституційних прав і свобод громадян”, які є членами коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі”, за підтримки Kurve Wustrow – Centre for Training and Networking in Nonviolent Action у межах програми “Громадянська служба миру”, що фінансується Федеральним урядом Німеччини.