Презентація доповіді “Кримінальні справи, пов’язані з конфліктами на Сході України та в Криму”

Дата та час події: 02 Вересня 2020, 15:00
A+ A- Підписатися

Із квітня 2014 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні здійснювала моніторинг та аналіз індивідуальних випадків порушень прав людини, вчинених під час кримінальних проваджень та процесів, пов’язаних з конфліктами, по всій Україні, зокрема на території, що контролюється самопроголошеними “республіками” на Сході України, та в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна), тимчасово окупованих Російською Федерацією (Крим).

2 вересня о 15:00 приєднуйтеся до онлайн-дискусії, де Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представить нову доповідь.

Представники Місії разом з експертами з прав людини розкажуть про нагальні проблеми здійснення правосуддя, які описано в доповіді, та поговорять про те, що можна зробити для покращення ситуації.

Під час онлайн-презентації представлять висновки доповіді, зокрема:

  • основні порушення прав людини, вчинені під час кримінальних проваджень та процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом на Сході України та з окупацією Криму Російською Федерацією;
  • висновки Місії щодо порушень права на справедливий судовий розгляд осіб, які проживають на території, що контролюється самопроголошеними “республіками”;
  • недоліки системи правосуддя в Криму, які призводять до порушень права на справедливий судовий розгляд та гарантій належної правової процедури;
  • рекомендації щодо запобігання подальшим порушенням права на справедливий судовий розгляд, зокрема в провадженнях, не пов’язаних з конфліктами.

Учасники дискусії:

  • Матильда Богнер – голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ)
  • Діармуд Кунніфф – спеціаліст із прав людини, ММПЛУ
  • Сергій Курносенко – спеціаліст із прав людини, ММПЛУ
  • Михайло Сорочишин – спеціаліст із прав людини, ММПЛУ
  • Роман Романов – директор Програми “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”
  • Олександра Матвійчук – голова правління громадської організації “Центр громадянських свобод”
  • Тетяна Печончик – голова правління Центру прав людини ZMINA 

Трансляцію презентації дивіться на сторінці Місії у фейсбуці.

Повний текст доповіді буде опубліковано 27 серпня 2020 року.

На чому засновано доповідь?

– Місія мала безперешкодний доступ до судових засідань та місць тримання під вартою на території, що контролюється Урядом України, і задокументувала 590 індивідуальних справ та моніторила 1 280 судових засідань у період між 14 квітня 2014 та 13 квітня 2020 року.

– Місія не мала доступу до місць тримання під вартою та мала обмежений доступ до “судових проваджень” на території, що контролюється самопроголошеними “республіками”. Однак ми змогли задокументувати 305 індивідуальних випадків і провести моніторинг 71 “засідання” за той самий період.

– Не маючи доступу до Криму і не здійснюючи безпосереднього моніторингу судових засідань, які відбулися там, Місія все-таки задокументувала 106 справ у Криму за цей період.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter