Пресконференція “Вихід з карантину на КПВВ: рекомендації для влади від правозахисників”
У п’ятницю, 5 червня, об 11:00 в онлайн-режимі на платформі Zoom відбудеться пресконференція “Запуск роботи пунктів пропуску з окупованими територіями після карантину: правозахисники представлять рекомендації для влади”.
2 червня Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що вже готують до відкриття перші контрольні пункти в’їзду / виїзду (КПВВ) на лінії розмежування в зоні проведення ООС, які почнуть свою роботу після 10 червня. Втім, поки відсутні будь-які роз’яснення щодо процедур та правил перетину КПВВ після відновлення їхньої роботи.
Які кроки має вжити влада для зменшення негативних наслідків тривалого карантину та обмеження перетину КПВВ? Як забезпечити доступ до освіти, соціальної допомоги, адміністративних послуг мешканців окупованих територій в умовах виходу з карантину? І головне – як захистити людей та мінімізувати ризик їхнього інфікування під час перетину КПВВ?
Правозахисники презентують рекомендації для влади, які стосуються зменшення ризиків відновлення роботи КПВВ, забезпечення доступу до освіти, адміністративних, банківських послуг, соціального захисту мешканців окупованих територій в умовах виходу з карантину.
Спікери:
- Анастасія Одінцова, координаторка адвокації БФ “Право на захист”;
- Віолетта Артемчук, координаторка гарячої лінії ГО “Донбас СОС”;
- Валерія Вершиніна, менеджерка програми “Радник”, БО БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез”.
Модераторка – Альона Луньова, адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA.
Для участі в онлайн-брифінгу потрібно:
- Зареєструватися за посиланням: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Ef6AkrbrSneJ7J1cOTi5Xg.
- На пошту вам надійде лист із підтвердженням та унікальним лінком для участі.
- Ви можете приєднатися до онлайн-брифінгу за допомогою своїх браузерів або програми Zoom на комп’ютері чи смартфоні.
Довідково. Зареєстровані журналісти отримають Рекомендації щодо зняття карантинних обмежень на перетин КПВВ на межі тимчасово окупованих територій, які підготували Центр прав людини ZMINA, Офіс з розробки гуманітарної політики, “Донбас SOS”, “Крим SOS”, благодійний фонд “Право на захист”, “Восток SOS” та Кримська правозахисна група.