Прес-брифінг “Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?”
27 липня 2017 року о 09:00 в Українському кризовому медіа-центрі (Київ, вул. Хрещатик, 2, “Український дім”) відбудеться прес-брифінг “Тернопільських поліцейських підозрюють у катуваннях затриманих. Що має зробити влада?”
У червні моніторингова група Національного превентивного механізму (НПМ) виявила в Тернополі людей, які скаржилися на побиття та зґвалтування в місцевій поліції. У прокуратурі у відповідь на їхні заяви повідомили, що “факти катувань не підтвердилися”. Лише після публікації матеріалу у ЗМІ (https://goo.gl/WTmKkF) правоохоронці почали проводити перевірки, однак кримінальні справи за даними фактами так і не були порушені.
Учасники брифінгу розкажуть, що вони побачили під час моніторингу поліції Тернополя без попередження та як наразі відбувається перевірка фактів можливих катувань. Також правозахисники дадуть рекомендації, що має зробити влада для ефективного розслідування подібних випадків.
Спікери:
Тетяна Курманова, журналістка Центру інформації про права людини, моніторка НПМ
Володимир Шевченко, регіональний координатор Уповноваженого ВР України з прав людини у Тернопільській області
Сергій Перникоза, експерт Асоціації УМДПЛ, монітор НПМ
Організатори: Центр інформації про права людини у партнерстві з Уповноваженим ВРУ з прав людини та Асоціацією УМДПЛ за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Контактна особа – Маргарита Тарасова, 093 977 53 13, mt@humanrights.org.ua
Національний превентивний механізм (НПМ) – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань. Він передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 року у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами.