Прес-брифінг та презентація моніторингу місць несвободи

Дата та час події: 26 Червня 2015, 10:00
A+ A- Підписатися

26 червня, у Міжнародний день на підтримку жертв катувань, за адресою вул. Інститутська, 21/8 відбудеться презентація доповіді Уповноваженого ВР України з прав людини за 2014 рік “Моніторинг місць несвободи в Україні: стан реалізації національного превентивного механізму”, а також прес-брифінг.

Понад 1 мільйон людей в Україні перебуває у 6000 місцях несвободи. З них – 3429 дітей віком до 3-4 років, які потрапляють до будинків дитини, 243 601 – особи з психічними та наркологічними захворюваннями, які знаходилися на стаціонарному лікуванні, 21 111 – перебували у СІЗО.

0 10:00 відбудеться прес-брифінг, у якому візьмуть участь:

Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини;

Тетяна Печончик, голова правління ГО “Центр інформації про права людини”;

Олександр Гатіятуллін, спеціаліст відділу адвокації ВБО “Всеукраїнська мережа ЛЖВ”;

Роман Романов, директор Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” МФ “Відродження”.

З 11:00 відбуватиметься презентація та обговорення результатів доповіді, куди запрошені представники усіх відомств, міністерств та служб, яким підпорядковані майже 6000 місць несвободи в Україні (ГПУ, ДПтСУ, МОН, МОЗ, Мінсоцполітики, МВС, МО та ін.).

Контактна особа: Надя Колесникова, 067 661 80 30, nk@humanrights.org.ua

Організатор: Центр інформації про права людини за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Місця несвободи (“custodial setting”) – заклади, де може опинитися кожен з нас за рішенням або вказівкою адміністративного, судового чи іншого органу, без права залишити їх з власної волі.

НПМ – це незалежний національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи для попередження у них жорстокого поводження з людьми, які там перебувають. В Україні діє з 2012 р. у форматі “Омбудсман +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмана спільно з громадськими активістами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter