Небезпечний активізм: презентація доповіді про переслідування активістів у 2020 році
У четвер, 28 січня, о 12:00 в інформаційному агентстві Укрінформ (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16) відбудеться презентація і обговорення річної моніторингової доповіді про переслідування громадських активістів та правозахисників у 2020 році. Захід організовано в межах проєкту “Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні”, що фінансується ЄС.
Під час заходу ZMINA презентує моніторингову доповідь “Становище правозахисників та громадських активістів в Україні у 2020 році”. Після презентації відбудеться експертна дискусія за участю представників влади.
На кого з активістів найчастіше нападали минулого року? (Без)діяльність поліції: як правоохоронці реагують на переслідування активістів? Як протидіяти дискредитації та погрозам громадським активістам в інтернеті? Які проблеми потребують законодавчого регулювання та які небезпечні для громадянського суспільства законопроєкти зареєстровано за минулий рік у Верховній Раді?
Запрошуємо представників ЗМІ до участі
Що? Презентація доповіді “Становище правозахисників та громадських активістів в Україні у 2020 році”.
Де? ІА Укрінформ (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16).
Коли? 28 січня о 12:00.
Спікери:
- Анастасія Москвичова, дослідниця Центру прав людини ZMINA;
- Юрій Ягусевич, екоактивіст із Київщини;
- Дмитро Шерембей, очільник благодійної організації “100% життя”;
- Анна Леонова, координаторка Queer Home Odesa.
Модераторка – Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA.
Мова заходу: українська. Трансляція заходу буде доступна на фейсбук-сторінці ZMINA, фейсбук- та ютуб-сторінці ІА Укрінформ.
Акредитація ЗМІ: Ірина Іванченко – 099 772 56 67, ii@humanrights.org.ua.
УВАГА! У зв’язку з пандемією кількість місць для присутніх на заході обмежена.
Додаткова інформація. Проєкт “Підвищення ролі та захисту правозахисників в Україні” реалізується Центром прав людини ZMINA в партнерстві з Нідерландським Гельсінським комітетом за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проєкт зосереджується на правовому та оперативному захисті та підтримці правозахисників і антикорупційних активістів в Україні, підтримці позитивної ролі правозахисників у суспільстві та налагодженні зв’язків між ними, збільшенні кількості ефективних розслідувань нападів на правозахисників та активістів тощо. Проєкт триває з 2019 до 2022 року.