Навчання експертів з протидії порушенням прав людини в місцях несвободи
Експертний центр з прав людини у співпраці з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини запрошує до участі в освітній програмі представників громадськості Вінницької, Дніпропетровської, Львівської, Херсонської та Харківської областей!
Навчання відбудеться в рамках проекту “Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері протидії порушенням прав людини з боку органів правопорядку” за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.
Основні завдання проекту:
Формування мережі експертів з числа представників ОГС, які здійснюватимуть збір та аналіз інформації про порушення прав людини в місцях несвободи або вчинених органами правопорядку. Налагодження сталої взаємодії між мережею експертів від ОГС та регіональними офісами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у сфері протидії порушенням прав людини з боку органів правопорядку, яка включатиме проведення спільних перевірок за системними та резонансними порушеннями прав людини.
Завдання конкурсу – відбір та підготовка майбутніх експертів для проведення спільних з офісом Уповноваженого ВРУ з прав людини перевірок фактів порушень прав людини в місцях несвободи або допущених органами правопорядку.
Конкурс складається з трьох етапів:
1.Заповнення анкети учасника;
2.Проведення дистанційного навчання;
3.Участь в п’ятиденному тренінгу в «Домі прав людини».
До участі у конкурсі запрошуються правозахисники, адвокати, фахівці зі сфери судової медицини, представники громадських організацій, що співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим ВРУ з прав людини, студенти юридичних спеціальностей (не нижче рівня «бакалавр»), які мають мотивацію протидіяти порушенням прав і свобод людини та відповідають певним критеріям:
- базова вища, бажано юридична освіта, не нижче ступеня бакалавра;
- відсутність працевлаштування на державній службі;
- відсутність непогашеної судимості.
Бажаючі взяти участь у конкурсі мають подати заявку за встановленою формою (заповнити анкету учасника)
Термін подання заявки: 18.00, 14 листопада.
Інформація щодо підтвердження участі буде надіслана до 18.00 18.11.2019.
Відібрані за результатами заявок учасники отримають доступ до проходження онлайн навчання: “Вступний курс з підготовки експертів від громадськості проведенню спільних перевірок порушень прав людини в місцях несвободи або допущених органами правопорядку” за результатами якого відібрані кандидати будуть запрошені для проходження спеціалізованого тренінгу.
Тренінг відбудеться 13–17 грудня 2019 року (початок 13.12.2019 о 9.30, закінчення 17.12.2019 о 15.30) в Освітньому домі з прав людини, м. Чернігів.
Організатори забезпечують проживання та харчування учасників навчання, витрати на проїзд до місця його проведення та у зворотному напрямку (автобус, поїзд (“Інтерсіті” 2 клас, плацкарт або купе).
Тривалість тренінгу – 5 днів. Протягом п’яти днів учасники навчатимуться механізмам проведення перевірок порушень прав людини в місцях несвободи або допущених органами правопорядку.
Участь у тренінгу – безкоштовна. Присутність на всіх заняттях – обов’язкова.
Для повернення (компенсування) витрат на проїзд необхідно буде надати оригінал (копію) квитків в обидва напрямки.
За результатами проходження п’ятиденного тренінгу Робоча група рекомендуватиме Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи з метою здійснення перевірок фактів порушень прав і свобод людини в місцях несвободи або допущених органами правопорядку.
Рішення щодо затвердження кандидатур (експертів від громадськості) та вручення персональних доручень приймає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.
Програма заходу та всі необхідні документи будуть надіслані тільки відібраним учасникам.
Проект «Посилення регіонального компоненту діяльності Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері протидії порушенням прав людини з боку органів правопорядку» впроваджується Експертним центром з прав людини спільно з Офісом Омбудсмана України за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Ministry of Forein Affairs of Denmark, Danida