Міжнародна школа з прав людини для молодих активістів і активісток України та Білорусі

Дата та час події: 12 Квітня 2021 – 01 Червня 2021
A+ A- Підписатися

Цікавишся правами людини та мрієш навчитися реалізовувати правозахисні інформаційні кампанії? Хочеш удосконалити свої знання щодо захисту прав людини та права бути правозахисником? Мрієш знайти однодумців з різних регіонів України та Білорусі? Тоді ми пропонуємо тобі унікальну можливість – стати студентом Міжнародної школи з прав людини для молодих активістів/-ок України та Білорусі.

Восток SOS у партнерстві з Освітнім домом прав людини в ЧерніговіПравозахисним Центром “Вясна” та Асоціацією УМДПЛ запрошують узяти участь в освітній програмі з прав людини.

Протягом двох з половиною місяців, з квітня по червень 2021 року, близько 50 молодих активістів/-ок з України та Білорусі візьмуть участь в інтенсивному онлайн-курсі з прав людини на базі платформи Мережі Домів прав людини ILIA Online. Участь у цьому курсі переконає вас, що й онлайн-навчання може бути надзвичайно цікавим і корисним.

Найбільш мотивовані й активні учасники та учасниці, які успішно пройдуть онлайн-навчання, зможуть узяти участь в офлайн-сесії в червні 2021-го (в умовах сприятливої ​​епідеміологічної ситуації для міжнародних подорожей). На вас чекає п’ятиденний тренінг про права людини та дії на захист суспільних інтересів. Захід проходитиме в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Що таке Міжнародна школа з прав людини для молодих активістів/-ок України та Білорусі?

Це унікальна платформа для доступу до неформальної освіти, яка дає можливість посилити спроможність правозахисних організацій і встановити неформальні зв’язки між молоддю з України та Білорусі, готової діяти на захист прав людини.

Після проходження освітнього курсу учасники/-ці отримають необхідні знання, знайомства, експертну та ресурсну підтримку для реалізації інформаційних кампаній на захист прав людини та права бути правозахисником.

Що ви отримаєте від участі в Школі:

  • загальне розуміння того, що таке права людини й чим вони відрізняються від усіх інших прав;
  • глибоке розуміння контексту прав людини в Україні та Білорусі;
  • навички вирішувати кейси, пов’язані із ситуацією у вашій країні;
  • можливість ставити питання і отримувати фідбек;
  • знання, де можна отримати якісну та доступну освіту з прав людини і як застосувати ці вміння на практиці;
  • доступ до платформи для взаємодії з активістами/-ками з України та Білорусі в межах практичних спільних дій для реалізації інформаційних кампаній на захист прав людини та права бути правозахисником/-цею.

Ви можете стати студентом / студенткою школи, якщо:

  • вам від 18 до 35 років;
  • ви живете в Україні або Білорусі;
  • ви вільно володієте російською, українською та/або білоруською мовою;
  • вас цікавить тема захисту прав людини на різних рівнях;
  • можливо, ви є або хочете стати волонтером(-кою) / активістом(-кою) правозахисної організації, діяти на захист суспільних інтересів за допомогою освітніх, просвітницьких чи інших видів дій у сфері прав людини; 
  • переймаєтеся питаннями захисту права бути правозахисником/-цею;
  • ви готові присвятити час для роботи та участі в курсі, а також спілкуванню з тренерами, менторами, експертами та іншими студентами.

Очікується, що учасники та учасниці проєкту не тільки матимуть різноманітний досвід у громадській діяльності та базові знання у сфері прав людини, але також будуть сильно мотивовані дізнатися більше.

Як подати заявку: заповніть реєстраційну форму за посиланням.

Дедлайн: 8 квітня 2021 року.

Результати добору: до 12 квітня.

Для успішного проходження онлайн-частини освітнього курсу учасникам та учасницям буде необхідно відвідувати вебінари, брати в них активну участь і проходити тестування після кожного етапу.

Як проходитиме онлайн-навчання:

Навчання проходитиме на базі платформи Міжнародної мережі Домів прав людини ILIA Online, а також за допомогою Zoom у форматі вебінарів один-два рази на тиждень. Студенти та студентки отримуватимуть багато ресурсної інформації для самостійного ознайомлення (тексти, відео, кіно тощо), а також проходитимуть тести для самоперевірки.

Тривалість Школи:

З квітня по червень 2021 року – онлайн-навчання.

Червень 2021 року – п’ятиденний офлайн-тренінг в Освітньому домі прав людини в Чернігові. 

Червень-липень 2021 року – розроблення та реалізація інформаційних кампаній на теми захисту прав людини та права бути правозахисником/-цею.

Липень-серпень 2021 року – заключний триденний офлайн-тренінг та презентація результатів кампаній учасників та учасниць Школи під час Освітнього Фесту прав людини в Освітньому домі прав людини в Чернігові.

Участь є безкоштовною, витрати на проїзд, проживання та харчування покриваються організаторами. Добір учасників проводитиметься на конкурсній основі.

Контактна особа: Ольга Урсол – менеджерка освітніх програм, urs.ol@vostok-sos.org, 066 376 51 06.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter