Курс “Організація адвокаційної кампанії на місцевому рівні”
Адвокація – це початок ефективних змін у суспільстві, які стосуються кожного з нас!
Курс безкоштовний та буде корисний громадським активістам, лідерам у своїх громадах та небайдужим громадянам, які готові долучатися до змін.
Якщо ви:
- хочете зрозуміти, як розв’язувати актуальні проблеми вашої громади;
- небайдужі до того, що відбувається в місті чи громаді, де ви проживаєте;
- часто чуєте термін “адвокація”, але не знаєте, що він означає, – тоді цей курс для вас!
Слухачі навчатимуться будувати адвокаційні кампанії на місцевому рівні та відстоювати інтереси громади, а також отримають консультації від тренерів щодо впровадження чи коригування вже запланованих кампаній. Курс спрямований на підготовку відповідальних громадян, які хочуть змінити свої громади на краще, реалізувати свої ініціативи та вплинути на владу.
Програма:
- Участь громадян у процесі ухвалення рішень. Компетенції та розподіл обов’язків у місцевому самоврядуванні. Кому та коли може знадобитись адвокація? Як виникла адвокація та в яких країнах набула найбільшого поширення? Історії успіху адвокації в Україні.
- Як будувати ефективні громадські кампанії на місцевому рівні? З чого почати адвокаційну кампанію та як розробляти успішні кампанії? Як відокремити проблему і відповідальних за її вирішення та не сплутати проблему з причинами?
- Формування коаліцій на місцевому рівні для розв’язання проблем громади.
- Планування бюджету адвокаційної кампанії та залучення ресурсів.
- Медійний супровід адвокаційної кампанії.
- Оцінка успішності кампанії громадської адвокації.
- Найкращі практики кампаній громадської адвокації.
Початок курсу – 3 березня 2021-го.
Викладачі курсу:
Артем Романюков, стипендіат програми Ukrainian Emerging Leaders Program від Стенфордського університету (2019–2020). Співзасновник проєкту SaveEcoBot, екоініціативи Save Dnipro, громадської організації “Громадський Контроль”, член Ради громадського контролю НАБУ трьох скликань (2016–2019).
Володимир Феськов, експерт з місцевого самоврядування Інституту політичної освіти. Регіональний координатор проєкту USAID “Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні “ВзаємоДія”.
Катерина Константинова, спеціалістка зі стратегій, адвокатка, бізнес-консультантка, тренерка. Співзасновниця ГО “Аналітичний центр “Стратегія”. Тренерка проєктів Програми розвитку ООН.
Олександр Равчев, консультант з комунікації та адвокації. Член правління клубу піарників громадських і благодійних організацій “Піранья”.
Олександра Матвійчук, правозахисниця, голова правління Центру громадянських свобод, координаторка ініціативи “Євромайдан SOS”, кампанії LetMyPeopleGo для звільнення утримуваних російською владою політичних в’язнів, ініціаторка акції #SaveOlegSentsov.
Віталій Устименко, голова Всеукраїнської організації “Автомайдан”. Член Ради громадського контролю НАБУ двох скликань (2017–2019).
Курс розроблено Міжнародним республіканським інститутом (МРІ) у партнерстві з платформою масових відкритих онлайн-курсів Prometheus за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).