Хода “Разом за мир проти насильства!”
21 вересня, у Міжнародний день миру, з 8:30 до 10:30 проходитиме акція “Разом за мир проти насильства!”
Акція є частиною Європейської кампанії StepUp! (Крок вперед!), яку в травні 2016 року розпочала Європейська мережа жінок проти насильства WAVE (Хвиля).
Організації-члени WAVE в Україні: Громадська організація “Ла Страда-Україна”, Інформаційно-консультативний жіночий центр, СМГМО “Міський Кризовий Центр”, Національна рада жінок України Health rights і МБФ Українська фундація громадського здоров’я, Центр соціальних та ґендерних досліджень, а також Міжфракційне об’єднання “Рівні можливості” долучилися до цієї кампанії.
Громадські організації України, разом з подругами, колежанками і однодумицями з європейських країн, в цей день одночасно проводять акції, націлені на лобіювання змін, спрямованих на боротьбу із ґендерно зумовленим насильством, на ратифікацію Конвенції Ради Європи “Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”, створення достатньої кількості притулків та покращення послуг для постраждалих від насильства.
О 8:30 учасники збираються біля Кабінету Міністрів України, а о 9:30 – перехід до Верховної Ради України.
Насильство щодо жінок є надзвичайно актуальною проблемою в Україні. Щохвилини 3 жінки страждають від домашнього насильства, або 4500 жінок щоденно. При цьому правоохоронні органи реєструють лише незначну частину випадків домашнього насильства, а до судів доходить ще менше справ.
Ратифікація Конвенції Ради Європи №210 “Про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами” (відома як Стамбульська Конвенція) має допомогти уряду знайти механізми боротьби із насильством, захисту від насильства та допомоги потерпілим. Домашнє насильство, переслідування, сексуальне насильство, сексуальні домагання, примусовий шлюб, каліцтво жіночих статевих органів, примусовий аборт чи стерилізація – це перелік дій, за які Конвенцією встановлюється кримінальна відповідальність. За чинним законодавством України більшість із цього списку не є злочином.
Ще в 2011 році Конвенція була підписана Україною, але досі не ратифікована. Саме тому кількість жінок та дітей, які потерпають від насильства – не стає меншою.
Акція пройде під гаслами: “Уряд, забезпеч притулками жертв домашнього насильства”; “Він б’є – Держава не захищає”, ” Мир в країні і в родині!”; “Мій кривдник не буде покараний, поки ви не ратифікуєте Стамбульську Конвенцію”.
Звернення з відповідними вимогами були передані до Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України.