Громадська акція “Відчинимо правду про насильство”

Дата та час події: 30 Листопада 2021, 11:00
A+ A- Підписатися

30 листопада об 11:00 під Офісом президента України відбудеться громадська акція “Відчинимо правду про насильство”, яка завершиться ходою до Верховної Ради України. Ми прийдемо, щоб запитати в президента та парламенту, чому вони й досі не виконали своєї обіцянки й не ратифікували Стамбульську конвенцію проти насильства.

Півтора року тому, 5 червня 2020 року, президент України Володимир Зеленський пообіцяв винести на розгляд Верховної Ради законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Проте обіцянку він і досі не виконав, попри те що уряд уже передав документ в ОПУ.

Рівно 10 років тому Україна підписала Стамбульську конвенцію проти насильства, проте на сьогодні вона не ратифікована українським парламентом. Таке зволікання коштує надто дорого – тисяч людських життів.

Поряд з російсько-українською війною в нас триває війна за зачиненими дверима сотень тисяч домівок, де потерпілими здебільшого стають діти, підлітки, жінки, люди літнього віку й люди з інвалідністю. Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Українським інститутом майбутнього спільно з Нью Імідж Груп, 1,5 млн українців стали жертвами жорстокого поводження в побуті, але майже половина з них не зверталися до правоохоронних органів.

В Україні побутує уявлення, що домашнє насильство відбувається в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах. Однак практика свідчить, що родина, у якій відбувається насильство, може здаватися, на перший погляд, добропорядною. Проте зачинені двері можуть приховувати різні види насильства – фізичне, сексуальне, психологічне й економічне.

Досить миритися з таким станом речей! Час відчинити правду про насильство та зробити його видимим!

Нагадаємо, Стамбульська конвенція:

  • задає стандарт реагування на гендерне насильство і зобов’язує державу дотримуватися його;
  • гарантує покращення системи реагування на насильство: шелтери, кризові кімнати, захист дітей – свідків насильства, навчені соціальні працівники;
  • зобов’язує державу звітувати про реагування на насильство – воно більше не буде приватною справою;
  • гарантує проведення комплексних заходів для запобігання насильству;
  • бореться з коренем проблеми: захищає всіх постраждалих від домашнього насильства, зокрема й чоловіків, дітей та літніх людей.

Закликаємо всіх небайдужих вийти проти насильства!

Акція ініційована коаліцією громадських організацій “Україна – за Стамбульську конвенцію”, куди входить також ZMINA.

Для координації – пишіть у месенджер сторінки Громадської експертної ради з гендерних питань при МФО Рівні можливості.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter