Дискусія “Відтінки протесту. Як мистецтво допомагає у боротьбі за права людини?”
Фестиваль Docudays UA запрошує на онлайн-дискусію “Відтінки протесту. Як мистецтво допомагає у боротьбі за права людини?”, яка відбудеться 14 серпня о 19:00.
Дискусія приурочена до показу в онлайн-кінотеатрі docuspace.org стрічки білоруського режисера Максима Шведа “Чисте мистецтво”. Стрічка буде доступна з 7 серпня до кінця серпня.
Фільм невипадково відкривається для перегляду напередодні виборів у Білорусі. Разом з цим показом та супровідними онлайн-дискусіями Docudays UA прагне актуалізувати проблему порушення прав людини в білоруському суспільстві.
Літо у Білорусі видалося спекотним в усіх сенсах. До політичної напруги, яка була очевидною у передвиборчий період, додалася соціальна, викликана пандемією Covid-19. Ситуацію погіршила ескалація репресій з боку влади. Усі ці події висмикнули навіть аполітичних білорусів зі звичного ритму життя і підштовхнули висловити власну думку.
У таких умовах реакція білоруських митців теж не забарилася. Яскравий приклад – відкриття галереї “Арт-Білорусь” з QR-кодами замість картин відомих художників з колекції одного з кандидатів в президенти. Чому без картин? Тому що їх конфіскувала влада.
Так білоруське мистецтво реагує на дійсність власною мовою, попри цензуру, обмеження прав і свобод людини, своєрідний культурний вакуум.
Що відбувається з правами людини у Білорусі? Як цензура тисне на мистецтво? Як білоруська дійсність впливає на сусідні країни? І як складається життя митців у Білорусі, які не мовчать і протестують за допомогою мистецтва?
Про це під час дискусії говоритимуть:
Олександра Матвійчук, голова правління ГО “Центр Громадянських Свобод” ( Україна).
Міхаіл Гулін, художник, перформер, куратор (Білорусь).
Модератор:
Андрій Куликов, журналіст
Трансляція дискусії відбуватиметься на Youtube-каналі Docudays UA, DOCUSPACE, на фестивальній Facebook-сторінці, а також на Facebook-сторінці Центру прав людини ZMINA.