Дискусія про паліативну допомогу в Україні

Дата та час події: 26 Січня 2017, 15:51
A+ A- Підписатися
Минуло 5 років з виходу у світ доповіді HRW “Неконтролируемая боль. Обязательства Украины в области обеспечения паллиативной помощи по стандартам доказательной медицины” та 4 роки з часів публікації “Мы имеем право жить без боли и страданий: отчет правозащитных организаций о соблюдении прав паллиативных пациентов”.
 
Кожне з цих досліджень містило обґрунтовані рекомендації Державі Україна щодо покращення ситуації з дотриманням прав паліативних хворих, зокрема з доступом до опіоїдних анальгетиків.

 
Що змінилось за 5 років?

Запрошуємо усіх на обговорення ситуації щодо доступу до адекватного знеболення в Україні з представниками правозахисних організацій. Дискусія відбудеться 26 січня об 11:00 в м. Харків, Fabrika Space, за адресою: вул. Благовіщенська, 1. 

Питання до обговорення:

1. Як змінилось законодавство щодо обігу та призначення опіоїдних анальгетиків за останні роки та які рекомендації міжнародних правозахисних організацій було виконано Урядом України?

2. Скільки пацієнтів щороку потребують знеболення та як його призначають лікарі в стаціонарі та вдома?

3. Яка ситуація з доступністю опіоїдних анальгетиків в різних регіонах України? – короткий звіт проекту документування історій пацієнтів, які потребують знеболення в Україні.

4. Права паліативних пацієнтів в Україні та світі. 

Учасники та учасниці презентації:

1. Леся Брацюнь, радниця Міністерства охорони здоров’я України, експертка з паліативної допомоги, м. Київ.

2. Олена Темченко, заступник начальника Департаменту – начальник відділу з питань попередження неналежного поводження в діяльності установ освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення, м. Київ.

3. Андрій Роханський, лікар, директор ГО “Інститут правових досліджень і стратегій”, м. Харків.

4. Людмила Андріїшин, керівниця виїзного паліативного відділення Івано-Франківського обласного Центру паліативної допомоги, головний позаштатний спеціаліст Обласного управління охорони здоров’я з паліативної допомоги в Івано-Франківській області, м. Івано-Франківськ. 

5.  Ксенія Шаповал, менеджерка програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”, м. Київ. 

Під час заходу будуть презентовані 10 історій важкохворих пацієнтів, зібраних в рамках проекту документування порушень права  доступу до знеболення в Україні. Всього було опитано більше 100 пацієнтів та 30 медичних працівників в 10 регіонах України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter