Прес-конференція до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень
30 серпня о 13:00 в інформаційному агентстві “Інтерфакс” до Міжнародного дня жертв насильницьких зникнень КримSOS ініціює прес-конференцію за участі представників міжнародних організацій та представників держави.
Запрошені спікери: директорка Amnesty International Оксана Покальчук, представники Прокуратури АРК, представники МЗС, координаторка КримSOS Таміла Ташева.
Загадкові зникнення і викрадення людей стали жахливою “нормою” окупованого півострова. Обурливі випадки викрадення Решата Аметова та Ервіна Ібрагімова, які були навіть зафіксовані на відео одні з багатьох прикладів грубих порушень прав людини у Криму.
Систематична відсутність розслідувань цих злочинів дала зрозуміти, що треба привертати максимальну увагу до проблеми пошуку зниклих.
У червні 2016 року, через місяць зі дня викрадення Ервіна Ібрагімова, активістами ГО КримSOS було запроваджено щомісячну акцію #where_is_Ervin, що проходить під будівлею посольства РФ у Києві.
Акція стала частиною інформаційної кампанії “FIND&FREE” (“Знайти і звільнити”), що була заснована на початку 2017 року та спрямована на пошук зниклих і звільнення затриманих мешканців та активістів у Криму. Вже протягом року активісти вимагають знайти та ефективно розслідувати випадки насильницьких зникнень у Криму. На даний час не відома доля та місцезнаходження 18 людей.
Активісти КримSOS направили 68 звернень до компетентних органів Росії, державних органів України та міжнародних організацій. Крім цього, кейс викрадення Ервіна Ібрагімова буде розглядатися на 113 сесії робочої групи ООН з насильницьких зникнень. Зібрана інформація в офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду для розслідування фактів етнічної та расової дискримінації стосовно кримських татар.
Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила провадження з 4-х справ зниклих безвісти у Криму, а у Національній поліції України відкриті провадження з 42-х таких справ, крім того відомо мінімум про 10 людей, які причетні до зникнень у Криму.
За 3 роки анексії Криму РФ, не менше 44 людини зазнали насильницьких зникнень. З них 17 були звільнені, 18 не знайдені і вважаються зниклими, 6 знайдені мертвими, 2 людини були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами, одна людина була екстрадована за запитом Узбекистану.
На підставі проведеного аналізу у 38 випадках виявлено факти, що вказують на участь державних органів РФ у скоєнні цих злочинів. У більшості випадків ці справи не розслідуються належним чином.
За додатковою інформацією звертайтесь: 093 004 28 51 Джеміль Мамутов