Суд щодо збиття “боїнга” MH17 відмовив у розслідуванні альтернативних сценаріїв катастрофи
Судді, які розглядають справу проти чотирьох обвинувачених у збитті у 2014 році літака Malaysia Airlines рейсу MH17, в середу відхилили прохання адвокатів про надання їм додаткового часу для розслідування альтернативних сценаріїв причин авіакатастрофи.
Про це повідомляє “Європейська правда”.
На початку листопада суд у Нідерландах відновив слухання в справі. Судді заявили, що отримали багато запитів від адвокатів підполковника запасу російських повітряно-десантних військ Олега Пулатова. Його захист вимагав заново допитати експертів та свідків у справі MH17, а також заново дослідити всі докази, незважаючи на те що міжнародні слідчі ще два роки тому поклали на Росію відповідальність за збиття літака.
За словами суддів, з деякими запитами адвокати росіянина затягнули.
“У захисту немає необмежених прав на те, щоб просити про додаткові розслідування. Суд повинен домогтися того, щоб розгляд справи проводився без затягування часу”, – заявив суддя.
Нагадаємо, що офіційно прокуратура Нідерландів висунула звинувачення в справі чотирьом людям:
- Сергію Дубинському (позивний Хмурий) – голова розвідки так званої “ДНР”, ветеран ГРУ РФ. Його вважають організатором бойового застосування установки.
- Ігорю Гіркіну (позивний Стрелок) – “міністр оборони” так званої “ДНР”. Як встановили слідчі, вранці 18 липня він розмовляв із Дубинським, який пов’язаний з евакуацією установки “Бук” з підконтрольної сепаратистам території України назад до Росії.
- Олегу Пулатову (позивний Гюрза) – підполковник запасу російських повітряно-десантних військ. Причетний, за версією слідства, до перевезення “Бука” й організації охорони району падіння уламків збитого літака. Вважається, що він був біля установки в момент пуску.
- Леонідові Харченку (позивний Кріт) – громадянин України, командир так званого “розвідувального батальйону” в “2-му відділі ГРУ ДНР”, причетний до охорони установки “Бук” у районі місця пуску на південь від Сніжного. Він, можливо, також координував транспортування “Бука” з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію установки до Росії.
Влітку нідерландський уряд подав позов до Європейського суду з прав людини проти Росії через її роль у збитті літака рейсу MH17. У такий спосіб влада країни підтримала родичів загиблих унаслідок катастрофи, які наполягають, що влада РФ є відповідальною за смерть їхніх близьких. Відомо, що внаслідок падіння літака у 2014 році над Донбасом загинули 298 людей.