Тренінг “Відео як доказ” в Маріуполі
Дата, час, місце проведення: 20 травня 2016 року, 12.00 – 18.00, вільний простір “Халабуда” (Маріуполь, ул. Нільсена, 60), вхід вільний!
Реєстрація за посиланням.
Навчальна ініціатива
На сьогоднішній день забезпечення прав та свобод людини в Україні стало фактично тим мірилом, за яким оцінюється прагнення держави і суспільства в цілому до демократичних перетворень. Акції громадянської непокори, військові дії на Донбасі, озброєна окупації Криму – всі ці події ведуть країну через випробування історичного масштабу. Одним з найважливіших з них є відновлення справедливості та притягнення до відповідальності злочинців за порушення прав громадян та скоєння лютих звірств.
Громадяни, журналісти та активісти мають безліч можливостей для збору доказів порушення прав людини, адже часто вони стають їх випадковими свідками та майже завжди мають при собі камеру в мобільному телефоні. Фіксуючи правопорушення, такі як силовий розгін мирних протестів та поширюючи відео в мережі інтернет, громадяни можуть відчутно змінити світ навколо себе. Але відзнятий матеріал зрідка потрапляє до судової зали як доказ, часто залишаючи адвокатів без важливих інструментів, потрібних для покарання злочинців.
Witness пропонує найновіші практики, які активісти можуть залучати, щоб збільшити ймовірність використання їх відео в кримінальному та цивільному судочинстві в ролі доказу. Курс стане допоміжним інструментом для журналістів, пересічних громадян, свідків та активістів-правозахисників, які намагаються використовувати відео не лише для документування порушення, але й для кінцевої, більш амбітної мети – притягнути до відповідальності порушника і звільнити несправедливо звинуваченого.
Зміст курсу:
- Роль відео поза межами судової зали: огляд захисту прав людини як галузі, визначення основних процесів галузі та її учасників.
- Усе про доказ: огляд категорій, властивостей та джерел доказів з метою встановлення чітких вимог щодо матеріалів, які можуть надаватися до розгляду в кримінальній справі.
- Фільмування: практики створення відеоматеріалів із підвищеною доказовою цінністю, запис доказів причетності до злочину.
- Технічні й організаційні навички для безпечного збереження та поширення ваших відео. Дискусія щодо етичної сторони поширення відеоматеріалів.
- Засвідчення оригінальності: техніки як для підтвердження оригінальності відеоконтенту, так і для створення відеоконтенту, оригінальність якого легко довести.
Про Witness
Witness – неурядова організація, яка працює на перетині двох напрямків – зйомки відео та адвокації прав людини вже понад 20 років. З моменту заснування в 1992-му році в Нью Йорку Witness вміло використовує потужні можливості відео та допомогає активістам від Бірми до Бразилії застосовувати його в боротьбі за їхні права. Дивіться коротке відео про діяльність Witness.
Про докладника:
Вікторія Купер, представник Witness в Україні. В минулому документатор правопорушень в ході військового конфлікту на сході країни, аналітик і співавтор звітів щодо військових злочинів і злочинів проти людяності для поширення серед політичної громади в Євросоюзі, учасник адвокаційних програм щодо конфлікту в Україні в урядових організаціях в Брюселі.