Базовий тренінг для тих, хто хоче стати монітором НПМ
З 26.10.2020 по 16.11.2020 жовтня 2020 року громадська організація “Україна без тортур” разом із Департаментом з питань реалізації національного превентивного механізму Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки МФ “Відродження” та ПРООН організовують базовий навчальний тренінг для громадських моніторів з моніторингу місць несвободи. Навчання відбуватимется у два етапи: онлайн і вживу. Для учасників, які отримають запрошення на тренінг, участь безкоштовна.
Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, який створений і діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження жорстокого поводження з людьми, які там перебувають.
В Україні реалізація національного превентивного механізму покладена на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і з 2012 р діє у форматі “Омбудсмен +”, що передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками офісу Омбудсмена спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.
Метою тренінгу є підготовка нових громадських моніторів для моніторингу місць несвободи.
Учасники: правозахисники, представники громадських організацій, активісти та волонтери, які співпрацюють або зацікавлені у співпраці з правозахисними організаціями та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.
Базові критерії монітора:
– бути повнолітнім громадянином України;
– мати базову вищу профільну освіту;
– не мати непогашеної судимості;
– не перебувати на державній службі;
– бути готовим підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень.
Як подати заявку?
Для участі у конкурсі необхідно подати АНКЕТУ встановленого зразка за посиланням та розгорнутого мотиваційного листа, у якому пояснити наміри й причини бути монітором НПМ.
Пріоритетною, але не обов’язковою буде рекомендація діючого монітора та регіонального представника або координатора взаємодії із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в регіоні, області. Надсилайте його на ukraine.without.torture@gmail.com до кінцевої дати конкурсу.
Дедлайн подачі заявок: 23 жовтня 2020 року
Учасники конкурсу будуть поінформовані про результати не пізніше 25 жовтня 2020 року
Організатори залишають за собою право не пояснювати причини відбору та відхилення кандидатур на участь у базовому тренінгу.
Більше інформації тут або за телефоном: +38 (067) 011-45-45, або е-mail: ukraine.without.torture@gmail.com
Приєднуйся до команди громадських моніторів!