Курс із прав людини для адвокатів, суддів

Дата та час події: 20 Березня 2017, 20:17
A+ A- Підписатися
1 березня був анонсований старт навчального курсу “Стандарти прав людини в практиці адвокатів і суддів”. Курс впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ) в партнерстві з Освітнім Будинком прав людини в Чернігові, Фондом Будинків прав людини (Норвегія), Гельсінським Фондом з прав людини (Польща), а також Львівським національним університетом ім. Івана Франка.
 
Метою курсу є підвищення професійного потенціалу суддів і адвокатів щодо сприяння дотриманню і захисту прав і свобод людини в Україні, а також впровадження міжнародних стандартів у галузі прав людини в національну правову систему. Курс орієнтований на українських адвокатів і суддів, які зацікавлені в нових знаннях і передових професійних інструментах, для встановлення верховенства права в Україні.
 
За словами координатора освітніх програм для юристів УГСПЛ Дарії Свиридової, відбір на участь кандидатів в курсі буде багатоступеневим. “Це дасть можливість майбутнім учасникам зрозуміти, чи вони дійсно хочуть навчатися за цією програмою, що вона дійсно є для них і ціннісно, і змістовно важлива” підкреслила вона.
 
Адвокат, виконавчий директор УГСПЛ Аркадій Бущенко наголосив, що настав час вийти на ринок з власним продуктом. “Відмінність цього курсу від багатьох інших полягає в тому, що ми зосереджуємося на стандартах прав людини і поглиблено вивчаємо не тільки ці стандарти, але їх впровадження, використання цих стандартів в адвокатській практиці”, – підкреслив він.
 
Адвокат Регіонального центру з прав людини, експерт УГС Сергій Заєць переконаний, що цей курс є єдиним на території України з навчання прав людини. “Цінність цього курсу, насамперед, полягає в тому, що ті, хто навчається за цією програмою, протягом року залишаються зануреними в цю тематику. Вони змушені будуть систематично повертатися до навчання матеріалів. І найголовнішим результатом є зміна шаблонів мислення”, підкреслив він.
 
Урядовий уповноважений України у справах ЄСПЛ Іван Ліщина акцентував увагу на необхідності зміни підходів, які наразі використовують щодо вивчення принципів і стандартів Ради Європи та ЄСПЛ.
 
“Ми повинні відійти від заучування напам’ять тих чи інших фраз з рішень Європейського суду і застосування цих фраз без аналізу”, сказав він.
 
У свою чергу PR-менеджер компанії ЛІГА: ЗАКОН Марія Іваник пообіцяла, що учасників курсу чекає багато сюрпризів від компанії. “Ми прагнемо всіляко допомагати адвокатам, юристам нашими продуктами. На нашій платформі є абсолютно все законодавство”,  нагадала вона.
 
“Ми прекрасно розуміємо, що без прав людини складно розвиватися, працювати. І рівень розвитку бізнесу залежить безпосередньо від рівня демократії в країні, а також рівня дотримання прав людини”,  підсумувала Марія Іваник.
 
Дарія Свиридова зупинилася більш детально на відборі кандидатів і на самому курсі.
 
За її словами, починаючи з сьогоднішнього дня, відбір кандидатів триватиме до 20 березня.
 
Подача заявки на участь:
1. Заповнення форми (окремо для суддів, окремо – для адвокатів). 
2. Виконання практичного завдання щодо практики та застосування стандартів ЄСПЛ.
Дар’я Свиридова зазначила, що конкурентною перевагою буде застосування практики ЄСПЛ потенційними кандидатами.
 
Навчання буде проходити в двох форматах:
 
Перший формат: Протягом року всі учасники курсу пройдуть 5 онлайн обов’язкових курсів на платформі Moodle. За результатами кожного модуля необхідно буде виконати завдання і тест. На кожному етапі учасники курсу будуть набирати відповідну кількість балів.
 
Другий формат: Очні 3-денні семінари, на які зможуть потрапити тільки ті учасники, які будуть набирати найбільшу кількість балів під час навчання на онлайн модулях.
 
Всього на навчання на першому етапі буде відібрано 50 адвокатів і суддів. Не пізніше 27 березня буде оголошено результати відбору.
 
Після закінчення першого етапу навчання, що включає онлайн модуль і очні семінари, будуть відібрані 30 учасників курсу. Сам старт навчання планується з квітня місяця.
 
Слід також зазначити, що навчання на курсі є безкоштовним. Учасники самостійно оплачують тільки проїзд на очні семінари.
 
Більш детальну інформацію про курс, умови, а також анкету учасника можна знайти на сайті проекту http://hrs-course.helsinki.org.ua/.
 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter