Прес-анонс: “Насильство: Мовчати не можна говорити. Кому поставте самі”
10 травня стартує Всеукраїнська інформаційна кампанія про домашнє насильство
Що ви знаєте про домашнє насильство? Чи говорили ви собі ці слова у виправдання насильства: “Я – сама винувата”, “Дитині потрібний батько”, “Куди ж я без нього дінуся”, “Мені ніхто не допоможе”… Якщо ви чи ваша близька людина потерпаєте від насильства – куди звертатися по допомогу?
На ці та інші питання ви знайдете відповіді, спостерігаючи за Всеукраїнською інформаційною кампанією “Насильство: Мовчати не можна говорити”.
Журналісти України, зокрема із Запоріжжя, Донецька, Полтави, Івано-Франківська, Львова, Дніпра, Києва, об’єдналися, щоб розповісти про домашнє насильство доступною мовою.
За 2016 рік до Національної поліції надійшло майже 130 тисяч звернень про домашнє насильство, більшість справ (близько 80 тисяч) закінчується адміністративним покаранням, і кривдник повертається знову в сім’ю, тільки 4 % справ має підстави для проведення досудового слідства.
Експерти кажуть, що ці цифри – лише верхівка айсбергу. Чимало людей живуть під тиском насильства і навіть не здогадуються про це, або ж не знають, як діяти і куди звертатися по допомогу.
У цій інформаційній кампанії журналісти проведуть свої розслідування й розкажуть, де можна отримати реальну допомогу. Щоб Україну вивести з коми: потерпілим знайти в собі сили сказати “стоп”, а владу спонукати діяти.
Кампанія “Насильство: Мовчати не можна говорити” стартує в переддень 11 травня, коли була відкрита до підписання Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (11 травня 2011 року). І хоч Україна була однією з перших серед підписантів, вона досі не ратифікувала цей важливий міжнародний документ.
У рамках інформаційної кампанії журналісти України вимагатимуть також від Верховної Ради та Президента України ратифікувати Стамбульську конвенцію.
Слідкуйте за нашими новинами на фб-сторінці Насильство: Мовчати не можна говорити
Шукайте нас за тегом #поставте_кому_самі
***
За додатковою інформацію звертайтеся до координаторів кампанії:
Ірина Виртосу, головна редакторка, журналістка Центру інформації про права людини (Київ),
iv@humanrights.org.ua 097 769 000 7
Юлія Злепко, головний редактор інтернет-видання “Трибуна” (Полтава)
tribuna.pl.ua@gmail.com, 0669540019
Організатори інформаційної кампанії – Центр інформації про права людини, Громадське ТБ Запоріжжя, Громадське ТБ Донбасу, інтернет-видання “Трибуна”, Urban Space Radio. За підтримки Freedom House в Україні.