Пацієнти з ВІЛ встановлять гільйотину під Київським апеляційним господарським судом

Дата та час події: 11 Травня 2017, 14:01
A+ A- Підписатися

Активістів та журналістів запрошують на прес-брифінг та акцію, під час якої пацієнти з ВІЛ установлять під будівлею Київського апеляційного господарського суду символічну плаху з сокирою та закличуть суддів не виносити “смертний вирок” 125 тисячам пацієнтів з ВІЛ.

Активісти вимагатимуть справедливого розгляду позову Мережі ЛЖВ щодо скасування необґрунтованих вічнозелених патентів на брендовий дорогий препарат “Лопінавір”/”Ритонавір” (Алувіа). Через існування формальних патентів на український ринок не можуть вийти більш дешеві аналоги ліків проти ВІЛ, а відтак 125 тисяч українців не можуть отримати лікування. Всіх забезпечити дорогими ліками держава не в змозі.

Акція та прес-брифінг відбудуться у четвер, 11 травня, о 9:30 під приміщенням Київського апеляційного господарського суду за адресою: вул. Шолуденка, 1.

Учасники прес-брифінгу:

–          Дмитро Шерембей, голова Координаційної ради Мережі ЛЖВ;

–          Микита Трофименко, юрисконсульт Мережі ЛЖВ;

–          Сергій Дмитрієв, директор політики та адвокації Мережі ЛЖВ;

–          Олександра Волгіна, активіст, ВІЛ+ пацієнт.

Розгляд справи відбудеться 11 травня о 10:30.

До відома журналістів, які бажають взяти участь у засіданні суду: номер справи – 910/10050/16 за головуванням судді Сотнікова С. В. (зал судових засідань № 3).

31 травня 2016 року ВБО “Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” подала до Господарського суду м. Києва позов щодо визнання патентів на препарат “Лопінавір”/”Ритонавір” недійсними. Позовні вимоги Мережі ЛЖВ обґрунтовані наступним: оскаржувані патенти не відповідають вимогам законодавства щодо новизни та винахідницького рівня, а юридична монополія компанії-патентовласника (AbbVie Inc., США) дозволяє їй встановлювати завищену ціну на препарат. Через це держава наразі тратить $19,5 млн щороку на закупівлю одного тільки “Лопінавіру”/”Ритонавіру”, забезпечуючи потреби 26 тис. пацієнтів із ВІЛ. У разі скасування патенту держава може закуповувати цей препарат за втричі нижчою ціною, витрачаючи на рік $6 млн. Це потенційно дозволить надати безкоштовне лікування ще 125 тис. хворих на ВІЛ пацієнтів. 

6 березня 2017 року Господарський суд м. Києва відхилив позов, не призначивши навіть експертизу патентів на відповідність вимогам законодавства. Причини відмови: оскаржувані патенти не порушують права або захищені законом інтереси позивача, як пацієнтської організації, і, на думку суддів, не доведено, що у випадку скасування патентів ціна на препарат буде знижена. Причини відмови є абсолютно необґрунтованими й суперечливими з юридичної точки зору.

 Контактні особи:

Ірина Василенко, 050 133 21 34, ivasylenko@gmail.com

Леся Рибаченко, 098 456 69 79, l.rybachenko@prhouse.com.ua

Наталя Красненкова, 067 465 54 26, krasnenkova@prhouse.com.ua

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter