Місяць документалістики на березі Дніпра
Протягом серпня Docudays UA показуватиме фестивальні хіти у “Скворечнику”. Серед них і фільм-відкриття про знаменитий дует активістів The Yes Men, і фаворит глядацьких симпатій про відважних журналісток-дайверок.
“Скворечник” – унікальне для України місце. Це соціальний ресторан на березі Дніпра, засновники якого своєю діяльністю вкотре показують, як і чому варто піклуватися про довкілля. Зокрема, вони сортують сміття, доглядають територію Труханового острова, регулярно влаштовують освітні заходи від “Зеленої школи” та WWF. І покази Docudays UA є також продовженням еконапряму програми заходів “Скворечника”.
“Зміна клімату – одне з тих питань, що може змусити вас лишитися в ліжку на весь день. І гумор – це найкраща зброя для розв’язання таких тем…”, – розповідає Лора Нікс, режисерка фільму “The Yes Men: Згодні бунтують” в одному зі своїх інтерв’ю. – “Я думаю, що ми ще більше співпереживаємо хлопцям, коли бачимо їхню боротьбу і в комедійному, і в реалістичному світлі”.
Саме цим фільмом і відкриється місяць документалістики на березі Дніпра. Це історія про знаменитий дует активістів, який протягом двох десятиліть створював ефектні містифікації в ЗМІ, аби виявляти злочини корпорацій.
Як і у всіх фільмах спеціальної програми фестивалю “ПОКОЛІННЯ С.” (“ПОКОЛІННЯ СПОЖИВАННЯ”), у стрічці “Вийшло з моди” Яаака Кільмі та Леннарта Лаберенца йдеться про те, на що можуть впливати сучасники, коли справді цього захочуть.
Режисери розповідають про естонську дизайнерку Ріт Аус, яка практикує в популярному нині апсайклінгу та вирішила пройти повний цикл вироблення пари джинсів із мас-маркету ZARA: від бавовняних плантацій у Південній Америці й текстильної фабрики в Бангладеш до європейської хімічної лабораторії, де відкривається неприємна правда про якість нашого улюбленого гардероба.
Третім фільмом стане викривальне розслідування глобальної торгівлі дикими морськими ссавцями від трьох відважних журналісток-дайверок Ґаї, Тані та Юлії. Саме ця історія здобула приз глядацьких симпатій на Docudays UA-2017. Під час перегляду “Народжені бути вільними” Ґаяне Петросян ми потрапляємо до найвіддаленіших куточків Росії й маємо змогу побачити, як жахливо поводяться з китами, дельфінами та моржами і що саме пронизує цей жорстокий міжнародний бізнес.
Завершить місяць один із хітів минулого літа – історія про найбільший екологічний рух світу. Захопливий і відвертий фільм “Як змінити світ” Джеррі Ротвелла розповідає про ініціативу, що народилася силами кількох ентузіастів. 1971 року компанія друзів попливла до зони ядерних випробувань: їхній протест сколихнув світ, започаткувавши Ґрінпіс та визначивши сучасний рух зелених.
Модеруватиме зустрічі у “Скворечнику” (Труханів острів, Центральний пляж) програмна координаторка Дар’я Бассель. Вхід на подію – вільний. Але вітається внесок – 50 грн.
3 cерпня, 21:00
“The Yes men: згодні бунтують” Лори Нікс та The Yes Men (Енді Бічлбаум, Майк Бонанно)
10 серпня, 21:00
“Вийшло з моди” Яаака Кільмі та Леннарта Лаберенца
17 серпня, 21:00
“Народжені бути вільними” Ґаяне Петросян
24 серпня, 21:00
“Як змінити світ” Джеррі Ротвелла
Чільне фото: “Народжені бути вільними” Ґаяне Петросян